08.04.2018

Ženy si zkomplikovaly postup do play – off, postupovou naději přesto drží ve svých rukou

Hodně vypjaté a bojovné. Takové bylo utkání MOL ligy mezi házenkářkami SHK Veselí nad Moravou a Sokola Poruba. Oba týmy potřebovaly body a hráčky obou týmů na hřišti téměř vypustily duši. Jejich nasazení bylo vskutku enormní a rozhodovaly tak jen drobnosti. Nakonec se štěstěna přiklonila na stranu hostujícího celku, který si tak zachoval naději na postup do play – off. Naše hráčky boj o první čtyřku, ale také ještě neztratily. Pokud ovšem chtějí mít jistotu bojů o českého mistra, musí vyhrát v Prešově a doma následně zdolat i Hodonín.

SHK Veselí nad Moravou – DHC Sokol Poruba 21:22 (8:9)

V dresu Veselí se překvapivě poprvé v sezóně objevila dlouhodobě zraněná Nikoleta Krokavecová, ale její zařazení bylo spíš taktickým manévrem, na palubovku se totiž nakonec vůbec nedostala. Na hřišti se v úvodu zápasu vedlo hlavně dvojici Šustková – Vinklárková, díky čemuž získalo Veselí v 15. minutě náskok 7:4. Poruba ale poté doslova zazdila obranu a naše hráčky se jen těžko dokázaly přes ni dostat. Výsledkem bylo, že se Veselanky střelecky odmlčely na dlouhých 13 minut, což bylo možná jedním z klíčových momentů utkání. Poruba totiž pěti brankami v řadě otočila skóre až na 7:9. Naše hráčky pak už jen dokázaly v brankově hubeném poločase snížit už jen na 8:9.
Nástup do druhé půle vyšel Veselí na jedničku. Nejdřív hodně agilní Lukšíková a po ní i Soldánová se Šustkovou vrátily domácímu celku náskok 11:9. Na druhé straně ale fungovala výborně dvojice Rechtorisová – Desortová, a tak ve 40. minutě byla opět ve vedení Poruba 12:13. Hostující celek se poté dokonce dostal až do tříbrankového vedení. Za stavu 15:18 hrálo Veselí oslabení, což paradoxně vedlo ke snížení stavu až na 17:18 v 50. minutě zápasu. Úvod závěrečné desetiminutovky opět vyšel lépe našim hráčkám, které od stavu 17:19 odskočily až na 20:19. V dramatickém závěru se ukázaly jako rozhodující momenty skvělá forma hostující Rechtorisové a neproměněná sedmička našeho celku.

Peter Olšavský (trenér Sokol Poruba): Dnes jsme museli vyhrát, pokud jsme si chtěli zachovat šanci na postup do play – off. Děvčata odehrála zápas s velkou bojovností a srdcem. Doufám, že toto nasazení zopakujeme i za týden.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Mohli jsme už dnes udělat poslední krok k postupu, bohužel to nevyšlo. Nemůžu říci, že by nám nezachytala brankářka, nebo že by hráčky nebojovaly. Byl to hodně vyrovnaný zápas, který rozhodla jediná branka.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 1, Zemčíková, Novotná 2/2, Lukšíková 2, Vinklárková 3, Šustková 6, Valovičová, Klimešová A., Divílková, Kutálková, Soldánová 2, Veselková 5/4, Krokavecová.

Nejlepší střelkyně Poruby: Rechtorisová 6, Desortová 5/1, Andrýsková 3, Minarčíková 3.
Sedmičky: 8/6:3/3.
Vyloučení: 2:4
Rozhodčí: Horáček, Novotný.