SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
08.04.2018

Ženy si zkomplikovaly postup do play – off, postupovou naději přesto drží ve svých rukou

Hodně vypjaté a bojovné. Takové bylo utkání MOL ligy mezi házenkářkami SHK Veselí nad Moravou a Sokola Poruba. Oba týmy potřebovaly body a hráčky obou týmů na hřišti téměř vypustily duši. Jejich nasazení bylo vskutku enormní a rozhodovaly tak jen drobnosti. Nakonec se štěstěna přiklonila na stranu hostujícího celku, který si tak zachoval naději na postup do play – off. Naše hráčky boj o první čtyřku, ale také ještě neztratily. Pokud ovšem chtějí mít jistotu bojů o českého mistra, musí vyhrát v Prešově a doma následně zdolat i Hodonín.

SHK Veselí nad Moravou – DHC Sokol Poruba 21:22 (8:9)

V dresu Veselí se překvapivě poprvé v sezóně objevila dlouhodobě zraněná Nikoleta Krokavecová, ale její zařazení bylo spíš taktickým manévrem, na palubovku se totiž nakonec vůbec nedostala. Na hřišti se v úvodu zápasu vedlo hlavně dvojici Šustková – Vinklárková, díky čemuž získalo Veselí v 15. minutě náskok 7:4. Poruba ale poté doslova zazdila obranu a naše hráčky se jen těžko dokázaly přes ni dostat. Výsledkem bylo, že se Veselanky střelecky odmlčely na dlouhých 13 minut, což bylo možná jedním z klíčových momentů utkání. Poruba totiž pěti brankami v řadě otočila skóre až na 7:9. Naše hráčky pak už jen dokázaly v brankově hubeném poločase snížit už jen na 8:9.
Nástup do druhé půle vyšel Veselí na jedničku. Nejdřív hodně agilní Lukšíková a po ní i Soldánová se Šustkovou vrátily domácímu celku náskok 11:9. Na druhé straně ale fungovala výborně dvojice Rechtorisová – Desortová, a tak ve 40. minutě byla opět ve vedení Poruba 12:13. Hostující celek se poté dokonce dostal až do tříbrankového vedení. Za stavu 15:18 hrálo Veselí oslabení, což paradoxně vedlo ke snížení stavu až na 17:18 v 50. minutě zápasu. Úvod závěrečné desetiminutovky opět vyšel lépe našim hráčkám, které od stavu 17:19 odskočily až na 20:19. V dramatickém závěru se ukázaly jako rozhodující momenty skvělá forma hostující Rechtorisové a neproměněná sedmička našeho celku.

Peter Olšavský (trenér Sokol Poruba): Dnes jsme museli vyhrát, pokud jsme si chtěli zachovat šanci na postup do play – off. Děvčata odehrála zápas s velkou bojovností a srdcem. Doufám, že toto nasazení zopakujeme i za týden.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Mohli jsme už dnes udělat poslední krok k postupu, bohužel to nevyšlo. Nemůžu říci, že by nám nezachytala brankářka, nebo že by hráčky nebojovaly. Byl to hodně vyrovnaný zápas, který rozhodla jediná branka.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 1, Zemčíková, Novotná 2/2, Lukšíková 2, Vinklárková 3, Šustková 6, Valovičová, Klimešová A., Divílková, Kutálková, Soldánová 2, Veselková 5/4, Krokavecová.

Nejlepší střelkyně Poruby: Rechtorisová 6, Desortová 5/1, Andrýsková 3, Minarčíková 3.
Sedmičky: 8/6:3/3.
Vyloučení: 2:4
Rozhodčí: Horáček, Novotný.
370 diváků.

Fotky ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!lhXMqtJ8huIR/vyber-zip

Videozáznam utkání najdete tady: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2017-2018/154137-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-DHC-Sokol-Poruba.htm

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem