29.04.2017

Ženy nezačaly sérii o záchranu nejlépe, prohrály doma s Pískem

V prvním utkání skupiny play - out, v němž šlo o udržení v Interlize, začaly Veselanky aktivně a ujaly se vedení 3:1. Brzy ale přenechaly aktivitu na soupeři, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Když domácí hráčky dokázaly do poločasu ztrátu vymazat, věřili diváci, že ve druhé půli Veselanky zaberou. Opak byl ale pravdou. Písek rychle odskočil na 15:18 a náskok si podržel až do konce utkání. Dvě a půl minuty před koncem utkání na sebe Písek dvakrát v řadě upozornil činem v duchu fair play. Přiznal totiž teče u střel Veselanek, které skončily vedle hostující branky, čehož si sudí nevšimli.

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 23:26 (14:14)

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Z výkonu svého týmu jsem dnes zklamán. Hráčky nepředvedly to, na co jsme se připravovali. Soupeř dnes vyhrál zaslouženě.

Vladislav Jordák (trenér Sokol Písel): Nechceme skončit poslední a přijeli jsme proto do Veselí pokusit se získat nějaký bod. V posledních 14 dnech jsme měli kvalitní tréninky. Dnes bylo poznat, že holky chtěly bojovat. Mám z jejich výkonu radost.

Veselí: Vašulková, Lekešová – Olšovská 4, Kosinková 2, Novotná 1, Slováková, Vinklárková 1, Klimešová A., Šustková 1/1, Pastorková 6, Klimešová K., Vargová 6/3, Soldánová 1, Krokavecová 1.

Branky Písku: Kubišová 6, Jačková 5, Šelaisová 4, Boorová 3, Součková 3, Michková 2, Palasová 2/1, Kalčíková 1.

Sedmičky: 4/4: 2/1.
Vyloučení: 3:4
Rozhodčí: Horáček, Novotný