15.11.2014

Všechno nejlepší. Veselský trenér Hudák dostal k narozeninám výhru nad Pískem

První dárek mu předala kapitánka Klára Jandásková už před utkáním, ten druhý dostal až po hodině a půl. Házenkářky Veselí nad Moravou potěšily trenéra Ľuboše Hudáka, který nedávno oslavil šestačtyřicáté narozeniny, stejně jako věrné fanoušky výborným výkonem a přesvědčivou výhrou nad Pískem 31:20. Panenky se před posledním utkáním roku 2014 dostaly za Michalovce na druhé místo interligové tabulky.

Kapitánka Veselí nad Moravou Klára Jandásková podala proti Písku stejně jako zbytek domácího týmu výtečný výkon.

Slovácký celek v posledním domácím zápase potvrdil výbornou formu. Před slušně zaplněnými ochozy nepřipustil proti Písku překvapení a hráčky Sokola Písku vyprovodil na cestu domů bez bodového zisku. Domácí házenkářky budovaly svůj náskok od prvních minut a o poločase vedly už šestibrankovým rozdílem. Ve druhé půli své vedení postupně navýšily na jedenáct gólů a utkání v klidu dovedly k pohodovému vítězství.

„Do zápasu jsme šli s tím, že k utkání musíme od první minuty přistoupit zodpovědně. Písek totiž nemá špatné mužstvo. Svoji kvalitu ukázal v předchozích zápasech, kdy bral body doma i venku. Nechtěli jsme nechat nic náhodě a nic podcenit," řekl veselský kormidelník Ľuboš Hudák.

Panenkám v sobotu pomohl skvělý vstup do zápasu. V 7. minutě vedly Jihomoravanky už 5:0 a hostující kouč Jan Slavík si okamžitě vzal oddechový čas. „Začátek nám vyšel. Rychle jsme se ujali vedení, což nás uklidnilo až moc. Písek náš náskok stáhl. My jsme se naštěstí dokázali v útoku prosadit. Hra nám šlapala celkem slušně a zápas jsme dotáhli do vítězného konce," pronesl Hudák.

Ten v sobotu postrádal nemocnou Gajdošíkovou. V brance tentokrát dostala přednost Stojarová, která odchytala většinu zápasu. Nejezchlebová s Lekešovou se do branky dostaly až ve druhém poločase. „Trenér brankářek určil, kdo půjde do branky jako první. Je to v jeho kompetenci," usmíval se Hudák.

Jihočešky poprvé skórovaly v osmé minutě, kdy se prosadila Šichmanová. Písek se postupem času rozehrál a manko protivníka snížil, ale do kabin šly Veselanky za stavu 17:11.

Druhá půle žádné drama nepřinesla. Házenkářky Veselí nad Moravou dál hrály s chutí a střelecky se prosazovaly ze všech pozic. Dařilo se spojkám Šustkové s Vargovou, důležité branky střílely i křídelnice Jandásková a Vysloužilová.

Právě výborné výkony veselské kapitánky se rozebíraly i na pozápasové tiskové konferenci. „Klára se dostala do pohody. Je to vidět i na jejích výkonech. Zápas od zápasu je suverénnější, což je vidět v koncovkách, při kterých si je jistá. Jestli patří do reprezentace, však není otázka na mě. Nevím, kdo sleduje hráčky v interlize, ale kompetentní lidé určitě vědí, koho mají povolat," prohlásil Hudák.

Našlápnuto však mají i další opory slováckého celku. „Na zápas jsme se nijak speciálně nepřipravovaly. Utkání nám vyšlo, jen škoda, že v době, kdy jsme vedly o víc, tak jsme na chvíli zvolnily," řekla Jana Šustková. Ze šestnáctileté spojky roste mimořádná hráčka. „Moje góly vždycky nějak vyplynou ze hry," culila se.

Hostující tým na zvrat neměl. „Gratuluji Veselí k vítězství. Domácí tým byl lepší a vyhrál zaslouženě. My jsme se celé utkání nedostali do hry. Když už tam byl nějaký náznak a snížili jsme na rozdíl dvou branek, tak jsme soupeře svými technickými chybami posadili Veselí znovu na koně, uvedl písecký kouč Jan Slavík.

Panenky chtějí povedené období zakončit výhrou v Olomouci. Páteční duel, který je posledním v roce 2014, však bude hodně náročný. Pikantní utkání čeká hlavně na domácí hráčky Romanu Chrenkovou, Kristýnu Salčákovou a Katarínu Hvostáľovou. Ty se postaví proti bývalému klubu.

Interliga žen, 8. kolo

HC Veselí nad Moravou – Sokol Písek 31:20 (17:11)

Nejvíce branek: Šustková 8/1, Vargová 7/2, Vysloužilová a Jandásková 4 – Vrabcová 5/2, Palasová a Bullová 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 2/4. Diváci: 360.

Veselí n. M.: Stojarová, Nejezchlebová, Lekešová – Varjassiová 3, Vysloužilová 4, Jandásková 4, Lukšíková, Slováková 2, Vinklárková 2, Šustková 8/1, Vargová 7/2, Štetáková 1.

Písek: Šíbrová, Chalušová – Vrabcová 5/2, Boorová, Součková 2, Königová, Rusfelová 1, Talafousová, Bullová 4, Benešová, Pravdová, Šichmanová 3, Malá 1, Palasová 4.

Autor: Libor Kopl, Hodonínský deník