SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
06.01.2017

Veselí se připravovalo s novým trenérem, v sobotu se poměří se Slavií

Příprava házenkářek Veselí nad Moravou byla výrazně narušena odchodem kouče Slavomíra Vargy, který si chce od trénování na čas odpočinout. Na počátku prosince na jeho místo nastoupil po téměř dvouleté pauze vyplněné koučováním v Mostu a Michalovcích Ľuboš Hudák.

 

Jeho prvním cílem bylo připravit tým na čtvrtfinálový zápas Českého poháru s Porubou. Veselanky v něm ještě šest sekund před koncem vedly, pak ale Poruba srovnala na 28:28 a do finálového turnaje postoupila díky výhře v sedmimetrovém rozstřelu 3:2. Po výhrách nad pražskou Slavií a Mostem poté Poruba zvedla vítězný pohár nad hlavu. „Zápas mi posloužil k tomu, abych viděl všechny hráčky týmu v akci. Kromě úvodu, který nám utekl, jsme odehráli slušné utkání, byť určitě máme co zlepšovat. Ujasnil jsem si, kdo a co může na kterém postu zahrát,“ uvedl Hudák.

Přestože se Veselanky finálového turnaje nezúčastnily a žádné jiné utkání v zimní pauze neodehrály, rozhodně nezahálely. „Po Vánocích jsme trénovali od 26. prosince až do Silvestra každý den dvoufázově, abychom měli aspoň nějakou přípravu v čase, kterým nám zůstal od čtvrtfinále do duelu se Slavií. Zaměřil jsem se jak na fyzičku, tak i na taktické prvky,“ přiznal staronový kouč Veselí.

 

 

V úterý 3. ledna se poprvé na tréninku představila nová posila ze Slovenska. „V týmu jsme přivítali dvaadvacetiletou Nikoletu Krokavecovou. Je to levačka hrající na pravé spojce. Jedná se o odchovankyni Šaľy, která tuto sezónu na podzim hrála na Slovensku za prvoligový HK Junior Močenok. Znám ji z kádru juniorek Slovenska, když jsem je trénoval. Viděl jsem ji i odehrát za Močenok několik zápasů a základě jejích výkonů v těchto zápasech jsem se ji rozhodl oslovit,“ vysvětlil její příchod kouč Veselí. Slovenská studentka zatím v Interlize žen nenastoupila, v první slovenské lize je ovšem považována za nebezpečnou střelkyni. Přestože se týmu Močenku příliš nedaří a je až na 10. místě z 12 celků, patří Krokavecové 7. místo v tabulce střelkyň. V jedenácti podzimních zápasech si připsala na své konto 62 branek.

Zda se Krokavecová divákům ve Veselí představí už proti Slavii je zatím nejisté. „Posíláme na Slovenský svaz žádost o vyřízení všech formalit. Byli bychom rádi, kdyby mohla už proti Slavii nastoupit,“ doplnil Hudák s tím, že Veselí jinak o žádném dalším posílení týmu v tuto chvíli nejedná.

V prvním letošním utkání přivítají Veselanky pražskou Slavii doma. Duel bude nejen zajímavým srovnáním týmů z horního a spodního konce tabulky, ale je pozoruhodný i tím, že v zimní pauze oba celky vyměnily hlavní trenéry. (Ve Slavii Petru Vítkovou zastoupil Richard Řezáč).

„Čeká nás hodně těžký zápas. Slavia je v tabulce mnohem výš, než my a určitě u nás bude chtít bodovat. My jsme ale domácím týmem a body potřebujeme,“ hlásí bojovně kouč Veselí, který se na Slovácku připravuje na svou obnovenou interligovou premiéru. Předem ví, že se jeho tým nepředstaví v plné sestavě, protože mu kvůli nemocem a zraněním scházejí čtyři hráčky. Nejcitelnější ztrátou je přitom Jasmínka Vargová, která má týmu chybět ještě přibližně dva měsíce.

Hráčky přesto nemají ze soupeře žádný přehnaný respekt. „Slavia je určitě favorizovaným týmem. To pro nás ale nic neznamená. Hrajeme doma a na zápas se dobře připravujeme. Očekávám dobrý zápas. Věřím přitom, že když ze sebe vydáme vše, není důvod se Slavie bát. Máme na to, abychom ji porazili,“ je přesvědčená kanonýrka slováckého týmu Mária Olšovská. Utkání ve veselské sportovní hale začíná v tradičním čase v sobotu 7. ledna od 17.00.

 

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem