SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
13.08.2020

Veselí opouští ženskou Interligu, nyní se bude soustředit na mládež

Bolí to, ale jiné cesty aktuálně není. Opatření, která tvrdě zasáhla českou ekonomiku ve spojitosti s koronavirem Covid-19, se zásadně promítla i do fungování družstva žen SHK Veselí nad Moravou. Nad mnohými partnery našeho klubu stálé ve vzduchu visí finanční nejistota a jsou proto logicky obezřetní. Město Veselí nad Moravou a Jihomoravský kraj sice našemu klubu nadále pomáhají v rámci svých možností, na účast družstva žen v Interlize házenkářek to ale bohužel nestačí. Klub se tak odhlásil z nejvyšší soutěže a nyní se bude zaměřovat na mládež. Cílem je odchovat vlastní hráčky a poté se s nimi vrátit opět mezi tuzemskou elitu.

„Nyní je pro nás klíčové soustředit se na výchovu mladých veselských házenkářek, aby se klub mohl do nejvyšší soutěže v budoucnu vrátit a být konkurenceschopným protějškem takových celků, jako je mnohem větší Zlín nebo Olomouc. Rádi bychom se mezi elitu vrátili v horizontu tři až pět let,“ vysvětlil předseda klubu Ivo Sádlo, který za dosavadní podporu poděkoval nejen městu, ale i ostatním stávajícím partnerům klubu.

„Město Veselí nad Moravou nadále bude poskytovat sportovnímu klubu SHK maximální podporu a těšíme se, že se co nejrychleji vrátí do nejvyšší házenkářské soutěže,“ uvedl Petr Kolář, starosta města.

Hlavní partneři

Omina sport
VEOS
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Select
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem