SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
21.09.2018

Veselanky nadále stoprocentní, se štěstím zdolaly Šaľu

Páteční předehrávka 3. kola MOL ligy nabídla rychlou dynamickou hru, kterou doprovázela vynikající divácká kulisa vytvořená fanoušky obou týmů. Zkrátka: Kdo do veselské sportovní haly zavítal, rozhodně nemohl litovat!

SHK Veselí nad Moravou – HK Slovan Duslo Šaľa 25:24 (14:11)

Naše hráčky měly od počátku utkání mírně navrch, když branky v úvodních 17 minutách obstarávala trojice: Olšovská, Boorová a Kubáčková. Poté střeleckou štafetu převzala mrštná Pastorková, která se vynikajícím pohybem na pivotu ještě do poločasu zapsala 4x mezi úspěšné střelkyně. Když navíc přidala několik úspěšných zákroků brankářka Lekešová, vedly Veselanky krátce před poločasem až čtyřbrankovým rozdílem. Velkou měrou se o to postarala Boorová, která od 9. branky Šaľe začala osobně bránit Ráckovou. Ta si zřejmě musela myslet, že hraje proti chobotnici, protože veselská křídelnice byla zkrátka všude a Rácková se už od tohoto okamžiku v zápase střelecky neprosadila.

Nástup do druhé půle ale Veselankám nevyšel. Šaľa nejdřív rychle snížila na 14:13 a ve 42. minutě dokázala srovnat na 17:17. Střelecký prapor našeho týmu držela v tuto chvíli Olšovská, jejíž nechytatelné dělovky málem trhaly sítě. A bylo to hlavně její zásluhou, že Veselanky zase poodskočily na dvoubrankový rozdíl. Šaľa se ale zlomit nenechala a opět dokázala zásluhou Némethové srovnat na 19:19.

Rozhodující moment utkání nastal mezi 48. a 50. minutou. Šaľa hrála se sedmi hráčkami v poli a bez brankářky. Za stavu 20:19 se dostala v obraně k míči Boorová, která nadvakrát prostřelila bránící hostující hráčky a Veselí vedlo 21:19. Boorová vzápětí úřadovala opět, když v obraně vybojovala balón, přihrála volné Olšovské a ta střelou přes celé hřiště trefila odkrytou bránu soupeře. Vzápětí přidala Boorová další dvě branky, a tak byl 8 minut před koncem stav 24:20. Když navíc následující pětiminutovka skončila 1:1 a na tabuli 3 minuty před koncem svítil stav 25:21, zdálo se být rozhodnuto. Šaľa ale zabojovala a účinnou hrou se sedmi hráčkami v poli, za to bez brankářky, snížila na 25:24. V samotném závěru měl hostující celek dokonce víc než půlminutu na srovnání. Bahýlová ale v rozhodující chvíli netrefila branku. Veselí tak vyhrálo šťastně, ale zřejmě zaslouženě.

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 8/2, Zemčíková, Novotná 1, Větříšková, Lukšíková 1, Vinklárková, Valovičová, Klimešová A., Divílková, Kutálková, Pastorková 7/1, Žitňanová, Kubáčková 3/1, Boorová 5.

Nejvíce branek Šaľe: Némethová 7/2, Bahýlová 5, Rácková a Pócsiková po 4.
Vyloučení: 2:5.
Sedmičky: 4/4:4/3.
Rozhodčí: Baader, Novotný.
320 diváků

Michal Lukačín, trenér HK Slovan Duslo Šaľa: „Veselí má letos velmi dobrý kádr na všech postech. Věděli jsme do čeho jdeme a rozhodně se nemáme za co stydět. Veselí bylo po celý zápas o něco lepší, my jsme ale bojovným výkonem drželi šanci na dobrý výsledek až do samého závěru, kdy jsme sahali po bodu. Vzhledem k průběhu zápasu bych ale řekl, že Veselí vyhrálo zaslouženě.“

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „V první půli se nám podařilo získat několikabrankový náskok, ale Šaľa má zkušené hráčky, které nezpanikařily. Musím ocenit výkon soupeře, hlavně když hrál se sedmi hráčkami v poli. V závěru jsme měli jakoby svázané ruce. Naštěstí zápas pro nás dopadl šťastněji. Chtěl bych svým svěřenkyním poděkovat za předvedený výkon a bojovnost až do úplného konce.

Fotky ke stažení jsou tady: https://uloz.to/!IcWYCFef2idC/vyber-zip

Videozáznam utkání je tady: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2018-2019/164364-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-HK-Slovan-Duslo-Sala.htm

 

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem