SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
17.11.2014

Vargová: Věřím, že v dalších zápasech to bude ještě lepší

K týmu se připojila jako poslední, navíc nepřišla v ideální kondici. Slovenská spojka Jasmínka Vargová však manko postupem času dohnala a v posledních zápasech patří k nejlepším hráčkám slováckého celku. Jednadvacetiletá házenkářka svoji formu potvrdila i v sobotu proti Písku. Soupeři z jihu Čech nastřílela sedm branek, lepší byla pouze Jana Šustková.

Rodačka z Nitry dala čtyři góly v prvním poločase, třikrát se trefila po změně stran. Mladá kanonýrka dvakrát skórovala ze sedmimetrového hodu, několikrát se prosadila i z dálky. Pokud jí rána sedne, nemají brankářky soupeře většinou nárok. „Je jako Štěrbová," srovnával Vargovou s českou reprezentační spojkou jeden z diváků.

Sympatická Slovenka patří stejně jako bývalá hráčka Veselí nad Moravou mezi obávané střelkyně. Vysoká spojka se navíc dostala do skvělé formy a slováckému týmu dobrými výkony i důležitými brankami pomáhá k výhrám o bodům. „Cítím se lépe než v přípravě, ale pořád to není stoprocentní. Pomalu se do toho dostávám. Věřím, že v dalších zápasech to bude ještě lepší," říká Jasmínka Vargová.

I když si v letošním interligovém ročníku drží stabilní výkonnost, na reprezentaci zatím nemyslí. „Výkony ještě nejsou takové, abych měla být povolaná. Navíc nominace už je uzavřená. Tím, že jsem loni hrála první slovenskou ligu, nejsem tolik na očích, ale věřím, že v budoucnu nějakou šanci v národním týmu dostanu," uvedla.

Vargová náramně zapadla do mladého týmu. Panenky i díky slovenské hráčce udivují fanoušky, soupeře i sportovní veřejnost. Po osmi kolech jsou s dvanácti body druhé za vedoucími Michalovcemi. „Vůbec nevím, čím to je. Možná poctivým tréninkem nebo mladickou dravostí. Díky tomu, že na nás není vyvíjený žádný tlak, se nebojíme hrát," říká Vargová.

Naposledy si Jihomoravanky poradily s Pískem, který zdolaly rozdílem jedenácti branek. „Vyšel nám vstup do utkání. Pak jsme se sice na chvíli uspokojily, ale po pár minutách jsme zase zabraly, soupeři odskočily a nakonec zcela zaslouženě vyhrály," pronesla.

Veselanky podaly v sobotu opravdu výtečný výkon a soupeřkám z jihu Čech nedaly žádnou šanci. „Šlapala nám obrana, brankářky chytaly dobře. Žádný problém nebyl," usmívala se Vargová. Hráčky Sokola na rozjetého protivníka neměly. „Písek nás zlobil při naší nekoncentrovanosti tak pět minut. Naštěstí jsme se však probudily," řekla Vargová.

Házenkářky Veselí zakončí letošní rok pátečním duelem v Olomouci. Zora se po rozpačitém úvodu dostala dvěma výhrami do pohody a pro panenky bude těžkým soupeřem. „Věřím tomu, že pokud všechno bude fungovat tak jak má, máme šanci vyhrát i v Olomouci," pronesla Vargová.

Zbývající dva duely podzimní části s Mostem a se Slavií Praha se odehrají po dlouhé reprezentační přestávce až na začátku roku 2015. „Já bych byla pro, kdybychom alespoň celou podzimní část odehráli v kuse," dodala Vargová.

Autor: Libor Kopl, Hodonínský deník

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem