SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
01.11.2015

V derby měly házenkářky Zlína problémy s brankářkou Lekešovou, ale vyhrály

Trenér zlínských házenkářek Peter Sabadka to na „své" Veselí nad Moravou prostě umí. Po příchodu do Zlína totiž ovládl všechna pro tým důležitá derby. Stejně jako v sobotním 9. kole, kdy domácí vybojovaly pátou výhru sezony.

Interligové házenkářky Zlína (v modrém). Ilustrační fotoAutor: DENÍK/Martin Břenek

„Ani se nepovažuji za experta na Veselí, jako že soupeř za poslední léta hráčsky oslabil. Výhra patřila spíše do kategorie povinných," přiznal po utkání slovenský kouč.

ZLÍN – VESELÍ NAD MORAVOU 22:18 (10:10)

Úspěch domácích se ale rozhodně nerodil vůbec snadno. Po dvanácti minutách totiž prohrával 1:5. „Celé utkání byl spíše našim mikrosoubojem s brankářkou Lekešovou, na kterou jsme marně hledali recept. Nebýt ji, prohrál by soupeř rozdílem třídy," poznamenal Sabadka, jenž byl o přestávce na háčky náročnější.

K vidění bylo rovněž na obou stranách dost technických chyb. „Až po změně stran došlo ke zlepšení, hlavně v koncovce. Pěti góly v řadě jsme získali náskok a klid," označil za klíčové.

Hosté se sice v závěru ještě vzepřely, snížily na rozdíl dvou branek, ale Zlín dvěma slepenými góly drama nepřipustil. „Vyhráli jsme zaslouženě, třebaže jsme jej zbytečně zdramatizovali. Po přestávce jsme ale zlepšili obranu a přinutili protivníka k chybám. Jen jsme je měli více potrestat. Nehráli jsme dobře, ale zápas jsme získali pro sebe. Měl jsem jinou představu o zápase, měli jsme hrát lépe a vyhrát výrazněji, ale i takové zápasy v sezoně jsou," pousmál se s body spokojený Sabadka, jehož výběr čeká další utkání pravdy v sobotu Partizáskem.

Zlín: Benedíková, Stojarová – Fabíková, Sobieská 4, Nygrýnová 5, Drotárová 1, Brzósková 1, Andrýsková, Vlková, Kolářová 1, Kamenářová 3, Brandová 3, Holčíková, Kříčková 2, Dufková 1, Gärtnerová 1.

Nejvíce branek Veselí n. M.: Šůstková 9/3, Viniatynská 5. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/0 – 3/3. Vyloučení: 9:4, ČK: 48. Brandová (Zlín). Diváci: 200. Sled: 1:1, 1:5, 6:6, 10:9, 15:10, 20:18.

DALŠÍ VÝSLEDKY 9. kola: Michalovce – Most 28:22 (17:11), Olomouc – Písek 30:20 (16:13), Partizánske – Prešov 35:23 (19:10). V neděli se hraje Slavia Praha – HC Plzeň.

Autor: Martin Břenek

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem