07.10.2018

Starší žačky drzým nováčkem, vyhrály i svůj čtvrtý mistrovský zápas

V neuvěřitelné jízdě Jihomoravskou ligou starších žaček pokračují hráčky SHK Veselí nad Moravou. Celek, který je nováčkem soutěže a má jen omezený kádr, je jejím černým koněm. Všechna svá utkání zatím vyhrál a vede tabulku! V sobotu dokázal porazit i silné Ivančice, které až do zápasu ve Veselí také nepoznaly hořkost porážky.

SHK Veselí nad Moravou – HK Ivančice 19:15 (13:7)

Veselanky měly utkání od počátku pod kontrolou a udržovaly si tří až čtyřbrankový náskok. Po 7 minutách vedly 4:1, po 11 minutách to bylo 5:2, po 18 minutách 7:4. Čtyři minuty před koncem poločasu vedl domácí celek 10:6. Závěr poločasu vyšel domácímu celku na výbornou, vyhrály ho 3:1 a odskočily až na poločasových 6 branek (13.7). Ve 2. půli střelecká produktivita domácího týmu výrazně poklesla a Ivančice toho využily po 12 minutách druhého poločasu ke zkorigování stavu na 15:12. Víc ale domácí hráčky soupeři nedovolily a v poklidu si připsaly další dva body. Veselanky mají po 4. kole Jihomoravské ligy plný počet 8 bodů a skóre 99:37!

Veselí: Šantavá K. 3/3 – Zdeňková 6, Kopecká 4, Tinková, Janoušková 1, Šantavá T. 2, Jochová 3, Hadašová, Navrátilová.

Nejvíce branek Ivančic: Kusslová 7/4.
Vyloučení: 4:3 (Doležalová – Ivančice ČK za 3. vyloučení).
Sedmičky: 4/3:8/4.
Rozhodčí: Mužný, Bujnoch.