SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
12.05.2016

Sedm až devět zpráv

Jedenáctého června se ve zlínské hale Euronics utká český mužský národní tým s Makedonií v kvalifikaci mistrovství světa, které se v příštím roce koná ve Francii. Utkání začne ve 13.15 hod.

Druhé místo Československa na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972 si bude házenkářská rodina v tomto olympijském roce připomínat velmi často. Celý finálový zápas svěřenců Jiřího Víchy proti Jugoslávii je k vidění na facebookových stránkách Národní házenkářský archiv, který už druhý měsíc přináší záplavu informací, fotografií, stránek kronik z historie házenkářských sportů v našich zemích. V minulém týdnu přibyla kompletní kronika TJ Gottwaldov ze sezony 1985/86.

Tři hodiny natáčela u Jiřího Zerzáně v Mařaticích Česká televize Ostrava medailon o letos kulaté výročí slavící brankářce Lence Černé. Oba se v rolích kouče a hráčky potkají zřejmě na podzim při oslavách zisku stříbra na šampionátu v roce 1986. Akci, kterou inicioval Národní házenkářský archiv, uspořádají společně Český svaz házené a Slovenský zväz hádzanej.

Čtvrtého června se v Mostě definitivně rozhodne o postupujících týmech z kvalifikace mistrovství Evropy 2016 ve Švédsku. V posledním zápase mezi Českem a Ukrajinou by se mělo rozhodnout o druhém místě ve skupině, postup by si měly české reprezentantky vybojovat pár dnů před tímto duelem v Itálii. Na šampionát do Švédska totiž postoupí také nejlepší tým z třetích míst. To se počítá z výsledků proti prvním dvěma celkům ve skupině. „A pochybuji, že některý třetí uhraje proti prvním dvěma tři body, které my už máme. Ano, o druhé místo se bude hrát s Ukrajinkami. O postup se možná již hrálo dnes,“ řekl po remíze českých reprezentantek v Srbsku jejich trenér Jan Bašný.   

Páté místo v České republice pro sezonu 2015/16 je dnes stále ve hře.

Šest branek za zápasto je minimální norma Márie Olšovské, která drží v závěru sezóny (ve svých posledních devíti zápasech) neuvěřitelný průměr vstřelených na téměř deseti brankách. Patnáct jich dala Bratislavě, o jednu méně Olomouci, jedenáct Písku, po sedmi Michalovcům, Slavii a Partizánskemu. Šest zásahů přidala Prešovu i v minulý týden s Plzní.

Sedmého až třináctého června se v sále Domu dětí a mládeže ve Strážnici otevřou brány do dějin házené v Československu i na Slovácku. Úspěšná putovní výstava Českého svazu házené a Národního házenkářského archivu přinese nově objevená házenkářská tajemství v našem regionu.

Osmý srpnový měsíc bude sportovní svět vzhlížet k OH v Riu. Od ZOH v Soči se velkému zájmu těší olympijské parky. V srpnu bude v Ostravě jeho součástí i olympijská varianta také z Veselí známé výstavy ČSH a NHA Házená olympijská. Park bude tepat v rytmu a stylu barevného karnevalového Ria, s bary, relaxačními zónami i každodenním karnevalovým průvodem Ostravou.

Devátá hodina odstartuje dnes večer finále soutěže Eurovision Song Contest, které v přímém přenosu odvysílá ČT 1. Poprvé dějinách tam postoupila Česká republika díky Gabriele Gunčíkové s písní I Stand. Bývalá házenkářka Otrokovic byla v roce 2008 v Nymburku vybrána do reprezentačního družstva házenkářských nadějí České republiky spolu s Hradišťankami Martinou Salčákovou, Kateřinou Novotnou, otrokovickou Zuzanou Marčíkovou nebo Veselankou Vandou Nejezchlebovou. V roce 1974 zvítězila v soutěži Eurovize ABBA s písní Waterloo. Kterému Napoleonovi na trenérské lavičce dnes Gábina zazpívá, se dozvíme za pár taktů… (NHA)

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem