SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
29.01.2015

Sedm až devět zpráv

Sedm až devět zpráv

První mezi střelkyněmi WHIL, které v tomto utkání uvidí diváci na palubovce, je plzeňská Vendula Šelaisová s deseti brankami. Sedm z nich padlo ze značky pokutového hodu. Domácí Jana Šustková se trefila osmkrát (dvakrát ze sedmičky) a Klára Zelinková-Jandásková sedmkrát.

Druhou příčku druholigové tabulky obsadili veselští národní házenkáři. V pěti zápasech kapitulovali jen na hřišti vloni prvoligového Sokola Opatovice nad Labem 11:18. Z Podhorního Újezda si hráči SK NH Veselí nad Moravou přivezli dva body za těsnou výhru 12:11. Doma porazili Jiskru Humpolec 9:7 a oba brněnské celky – Moravskou Slavii 16:15 a dalšího odpadlíka z nejvyšší soutěže Draken 15:11. Příští neděli v tradičním čase ve čtvrt na jedenáct je na sokolovně čeká duel se Sokolem Dobruška.

Tři sta třicet tři body získaly veselské házenkářky v historické tabulce Women's Handbal International League. Nastřílely 7369 branek, inkasovaly jich 7107. Stodpadesátdevětkrát slavily vítězství, patnáctkrát remizovaly a stodevatenáctkrát svým soupeřkám podlehly. Veselanky jsou na čtvrtém místě. Vedou Michalovce se 475 body před Šalou a Slavií Praha.

Čtvrt stovky týmů z Česka, Slovenska i Rakouska už bojovalo o interligové body. Kromě těch, které se v tabulce WHIL nacházejí letos, startovaly v česko-slovenské soutěži také bratislavská družstva Interu a Športového klubu polície, Sence, Písku, Banské Bystrice, Kunovic, Trenčína, Jindřichova Hradce, Bánovců nad Bebravou, Šuran, Bohunic, Chebu, Nitry a Seredě.

Pětinásobná mistryně republiky Lenka Fleková-Romanová (1997 a 98 LR Cosmetik Ostrava, 2006,09,11 Veselí nad Moravou ukončila ve čtyřiceti letech sportovní kariéru. Házenou hrála v Kunovicích (1981-91), v Olomouci (1992-96), v Ostravě (1997-99), v Kunovicích (200é-01) a od roku 2002 působila ve Veselí nad Moravou. Házenkářské kolečko ukončila ročním angažmá v Kunovicích. Bývalá česká reprezentantka byla vyhlášena nejlepší házenkářkou České republiky roku 2002.

Šest medailí na mistrovstvích světa a olympijských hrách vybojovali v historii českoslovenští házenkáři. V roce 1967 se stali mistry světa, stříbro brali v letech 1958 a 1961, bronz získali ihned po přechodu z české na mezinárodní sedmičkovou házenou v roce 1954 a také o deset let později na domácím mistrovství v roce 1964. Stříbrnou olympijskou medaili přivezli muži v roce 1972 z házenkářské premiéry pod pěti kruhy v Mnichově. Ženskou medailovou sbírku zkompletoval tým Jiřího Zerzáně v roce 1986 stříbrnou medailí z Holandska. Mistrovský titul vybojovaly ženy v roce 1957 a bronz v roce 1962. V házené o jedenácti hráčích dosáhly ženy na bronzový stupínek v roce 1949, muži v roce 1955. České házenkářky kralovaly v dnešní národní házené v roce 1930 před Jugoslávií, Polskem a Francií, titul ztratily v roce 1934 v Londýně s Jugoslávií.

Sedmého října nastoupí česká ženská reprezentace ke kvalifikačnímu utkání na mistrovství Evropy 2016 ve Švédsku. V Praze v hale Podvinný mlýn se v 16.05 hodin střetnou hráčky výběru Jana Bašného s družstvem Itálie. V nominaci jsou i tři házenkářky s kořeny na Slovácku - odchovankyně uherskohradišťské házené – Helena Štěrbová, Kristýna Salčáková a Dominika Kolomazníková-Selucká.                                                                                                                                                                                              (NHA)

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem