SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
03.10.2017

Radovaly jsme se z každé akce i vstřelené branky, říká Šustková

V minulém zápase proti Šaľe veselské panenky padly po boji pouze o jedinou branku. Avšak ve čtvrtém kole porazily několikanásobného mistra WHIL a ukončily tak vítěznou sérii Michalovců. Za tento výsledek se podepsala i mladá devatenáctiletá spojka Jana Šustková.

26.9.2017

Kanonýrka Veselí nad Moravou Jana Šustková (v červeném dresu) podala proti Michalovcům excelentní výkon.Foto: Foto: www.shkveseli.cz, Hynek Zdeněk

Rodačka z Velké nad Veličkou ve své házenkářské kariéře okusila i několik reprezentačních utkání a svůj první start ve WHIL zažila už v patnácti letech. Nyní je nominována jako náhradnice do ženské reprezentace, kterou v týdnu čeká kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2018.

Co říkáte na to, že jste dokázaly porazit Michalovce na domácí palubovce?
Je to skvělý pocit. Do zápasu jsme šli s tím, že to bude těžká parketa a hlavně, že musíme hrát naplno celých šedesát minut. Chtěli jsme bodovat, což se podařilo a jsme moc rádi.

Připravovaly jste se na tento zápas speciálně, nebo tento úspěch přišel sám?
Na Michalovce jsme se připravovali stejně jako na jiného soupeře. Nebylo to ničím výjimečné. Je to známka toho, že jsme letní přípravu odedřeli a teď se to v pravou chvíli ukázalo.

Jak se vám hrálo? Společně s Olšovskou jste patřila k nejlepším střelkyním týmu.
Hrálo se mi suprově! Všechny jsme táhly za jeden provaz a chtěly vyhrát! Radovaly jsme se z každé herní akce a vstřelené branky. A i fanoušci udělali fantastickou atmosféru, za což jsme moc rády, protože se nám hned hraje lépe.

Nemrzí vás, že když se vám teď tak herně daří, budete čtrnáct dní bez mistrovského utkání? Další zápas vás čeká až v polovině října doma proti Olomouci?
Nijak to bohužel neovlivníme, ale pevně věřím, že na tento výkon navážeme i po pauze.

Autor: Redakce

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem