SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
12.05.2019

Panenky zvládly úvodní duel o bronz, nad Porubou vedou 1:0

Házenkářky SHK Veselí nad Moravou mají po úvodním zápase boje o 3. místo blíže k bronzové medaili. Po napínavém průběhu totiž zvládly koncovku zápasu s Porubou.

SHK Veselí nad Moravou – DHC Sokol Poruba 25:23 po 7M (21:21, 10:8)

Poruba byla ve vedení jen v samotném úvodu utkání. V 11. minutě šly poprvé do vedení (4:3) Veselanky, které od tohoto okamžiku měly mírně navrch. Ve 13. minutě měly dvoubrankový náskok (5:3). Od tohoto okamžiku, najednou jako by byly obě brány zakleté. Po sérii nepřesností a ukvapených střel se skóre takřka zastavilo. V 19. minutě byl stav 6:4. Vzápětí se opět lépe zadařilo Veselankám, kterým se poprvé podařilo odskočit do tříbrankového trháku (23. min. 8:5). Poločas následně skončil dvoubrankovým náskokem pro domácí.

Po změně stran vedly domácí hráčky neustále dvou až tříbrankovým rozdílem. Jeden z klíčových momentů zápasu se odehrál 6 minut před koncem. Veselí hrálo ve dvojnásobném početním oslabení a snažilo se hájit těsný náskok 19:18. Pozorná Dagmar Lukšíková ale Porubě vypíchla míč a zvýšila na 20:18. V 59. minutě se následně prosadila z křídla Sabina Kutálková a Veselí mělo slibný náskok 21:19. Poruba se ale nevzdávala a 46 sekund před koncem snížila na 21:20. Veselí rozehrávalo útok, který 16 sekund před koncem přerušil domácí kouč Ľuboš Hudák vybráním oddechového času. Veselanky poté pokračovaly v rozehrávce a rozumně se netlačily do zbrklého zakončení. Přesto 7 sekund před závěrečnou sirénou udělala fatální chybu do té doby zřejmě nejlepší z Veselanek na hřišti Eva Veselková a Poruba toho využila k rychlému brejku a srovnání stavu na 21:21 pouhou sekundu před koncem hrací doby.

Rozhodnutí tak muselo padnout v sedmičkách. V těch už Poruba vyhořela v play – off na Slavii. Sérii zahájila domácí Pastorková, kterou ale vychytala Roháčková. Následně se do branky postavila Adéla Hřebejková, která odchytala velmi dobrý zápas. Tentokrát ji ale překonala Polášková – 0:1 po první sérii. Na druhou sedmičku se postavila Tereza Kubáčková, proti níž neměla Krebs v brance Poruby sebemenší šanci. Vzápětí Hřebejková vyčarovala skvělý zákrok proti Maiwaelderové a po druhé sérii to bylo 1:1. Ve 3. sérii nejprve uspěla Yuliia Kučerova proti Krebs, ale následně i Smetková proti Hřebejkové – 2:2. Ve 4. sérii se začal lámat chleba. Hostující trenér opět prostřídal brankářky a mezi tři tyče poslal Múčkovou, na Kateřinu Novotnou ale byla krátká. Následně Andrýsková trefila pouze tyč branky Hřebejkové – 3:2. Rozhodnutí tak mohla přinést v 5. sérii už Veselková, proti níž se do branky opět vrátila Krebs. Veselková napravila své zaváhání z koncovky řádné hrací doby a zvýšením na 4:2 rozhodla o oslavách Panenek, které se tak ujaly vedení Veselí 1:0.

Veselí: Hřebejková, Kotásková – Kučerová 8/5, Zemčíková, Novotná 1/1, Lukšíková 1, Valovičová, Divílková, Kutálková 4, Pastorková 4, Veselková 4/1, Žitňanová 1, Kubáčková 2/1.

Nejvíce branek Poruby: Polášková 8/5, Desortová 3, Smetková 3/1.

Sedmičky: 8/7:9/6.
Vyloučení: 5:4.
Rozhodčí: Králíček, Letev
208 diváků.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem