SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
02.09.2017

Panenky začaly nový ročník kanonádou

Výrazným tahem na branku se prezentovaly v 1. kole nového ročníku nejvyšší česko-slovenské soutěže házenkářek naše hráčky proti Trenčínu. Kromě samotného úvodu, kdy hostující celek vedl 0:1 a 1:2 měly zápas jasně ve své moci. Dnes MOL liga pokračuje čtyřmi zápasy a v neděli 1. kolo uzavře duel: Slavia Praha – Zlín.

SHK Veselí nad Moravou – HK AS Trenčín 36:29 (19:14)
Naše hráčky potřebovaly na nastartování jen pár minut. Poté ale své motory roztočily do takových otáček, že již ve čtvrtině zápasu (15. min.) měly jednoznačný náskok 11:3 a slovenský celek nevěděl, na kterou z hráček domácího týmu si má dávat větší pozor. Nebezpečí jim totiž hrozilo ze všech stran. Velký nápor našeho týmu pokračoval až do 21. minuty, kdy Veselí vedlo už 16:5. „Pak jsem prostřídal sestavu, ale u střídajících hráček byla tréma bohužel velká a udělaly několik chyb. Trenčín toho využil a začal náš náskok stahovat,“ uvedl kouč Veselí Ľuboš Hudák. „Děvčata dala do utkání úplně všechno. S jejich přístupem jsem maximálně spokojený,“ ocenil své hráčky kouč Trenčína Michal Hradil. Do šaten tak oba týmy odcházely za výrazně nižšího brankového rozdílu (19:14).
Hned po změně stran ale daly naše hráčky jasně najevo, že žádné drama nemíní připustit. Kateřina Novotná, Dáša Lukšíková a Jana Šustková totiž rychle navýšily stav na 22:14. Na šesti až osmibrankovém rozdílu se pak skóre drželo i ve zbývající části utkání. „S nastřílenými brankami jsem spokojen, ale mrzí mne obrana a vysoký počet obdržených branek,“ přiznal po zápase Hudák.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 2, Novotná 8/2, Lukšíková 5, Slováková 3, Vinklárková 3, Žáčková 1, Šustková 9, Klimešová K., Klimešová A., Divílková, Soldánová 5.
Branky Trenčína: Kostelná 8, Pastorková 7, Takáčová 4, Žitňanová 3, Rajnohová 3/1, Ušiaková 2, Hanulíková 2.
Sedmičky: 2/2:2/1.
Vyloučení: 3:3.
Rozhodčí: Bečička, Horák.
220 diváků.

Fotky z utkání ke stažení jsou tady: https://uloz.to/!HijzwFdB6Fkj/vyber-zip

Kdo neměl možnost utkání vidět, nebo ho chce vidět ještě jednou, najde ho tady: http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2017-2018/154045-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-Start-Trencin.htm

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem