02.09.2017

Panenky začaly nový ročník kanonádou

Výrazným tahem na branku se prezentovaly v 1. kole nového ročníku nejvyšší česko-slovenské soutěže házenkářek naše hráčky proti Trenčínu. Kromě samotného úvodu, kdy hostující celek vedl 0:1 a 1:2 měly zápas jasně ve své moci. Dnes MOL liga pokračuje čtyřmi zápasy a v neděli 1. kolo uzavře duel: Slavia Praha – Zlín.

SHK Veselí nad Moravou – HK AS Trenčín 36:29 (19:14)
Naše hráčky potřebovaly na nastartování jen pár minut. Poté ale své motory roztočily do takových otáček, že již ve čtvrtině zápasu (15. min.) měly jednoznačný náskok 11:3 a slovenský celek nevěděl, na kterou z hráček domácího týmu si má dávat větší pozor. Nebezpečí jim totiž hrozilo ze všech stran. Velký nápor našeho týmu pokračoval až do 21. minuty, kdy Veselí vedlo už 16:5. „Pak jsem prostřídal sestavu, ale u střídajících hráček byla tréma bohužel velká a udělaly několik chyb. Trenčín toho využil a začal náš náskok stahovat,“ uvedl kouč Veselí Ľuboš Hudák. „Děvčata dala do utkání úplně všechno. S jejich přístupem jsem maximálně spokojený,“ ocenil své hráčky kouč Trenčína Michal Hradil. Do šaten tak oba týmy odcházely za výrazně nižšího brankového rozdílu (19:14).
Hned po změně stran ale daly naše hráčky jasně najevo, že žádné drama nemíní připustit. Kateřina Novotná, Dáša Lukšíková a Jana Šustková totiž rychle navýšily stav na 22:14. Na šesti až osmibrankovém rozdílu se pak skóre drželo i ve zbývající části utkání. „S nastřílenými brankami jsem spokojen, ale mrzí mne obrana a vysoký počet obdržených branek,“ přiznal po zápase Hudák.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 2, Novotná 8/2, Lukšíková 5, Slováková 3, Vinklárková 3, Žáčková 1, Šustková 9, Klimešová K., Klimešová A., Divílková, Soldánová 5.
Branky Trenčína: Kostelná 8, Pastorková 7, Takáčová 4, Žitňanová 3, Rajnohová 3/1, Ušiaková 2, Hanulíková 2.
Sedmičky: 2/2:2/1.
Vyloučení: 3:3.
Rozhodčí: Bečička, Horák.
220 diváků.

Kdo neměl možnost utkání vidět, nebo ho chce vidět ještě jednou, najde ho tady: http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2017-2018/154045-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-Start-Trencin.htm