28.10.2019

Panenky si otevřely v Hlohovci střelnici

Nejvyšší soutěž házenkářek má za sebou kompletní 8. kolo a o překvapení v něm nebyla nouze. Pražská Slavia po minulém kole, kdy vybojovala remízu v Michalovcích, padla v Hodoníně. Michalovce naznačují, že jsou zřejmě v útlumu, když prohrály v Dunajské Stredě (v minulém kole porazily Panenky Dunajskou Stredu 33:24). A velmi blízko k překvapení bylo i v Mostě, kde ještě 5 minut před koncem svítil stal 26:31. Domácí hráčky ale změnily obranný styl, posledních 300 sekund vyhrály 6:0 a utkání 32:31. Překvapení se naštěstí nekonalo v Hlohovci, kde naše ženy jasně potvrdily roli favorita. Po 8. kole je nicméně zajímavý pohled na tabulku. Kdo chce do českého play – off, musí být aktuálně nejhůře na 4. místě společně česko-slovenské tabulky! Žádný ze slovenských celků totiž není v elitní čtyřce, a to MOL liga, resp. Interliga nikdy ve své historii v této fázi hry ještě nepamatuje.

HC Sporta Hlohovec – SHK Veselí nad Moravou 25:44 (11:22)

Toto bylo jednoznačné. Veselí se konečně dostalo zase pevně na nohy a odskákal to nováček z Hlohovce. Třináct branek z ruky Boorové, k tomu sedm přidala Michalková, šest Kučerová. To byla pořádná nálož. Už o poločase bylo prakticky rozhodnuto, když hosté vedli v Hlohovci o jedenáct gólů. V tom druhém poločase se dokonce zasvítila čtyřicítka a Veselí veze domů výsledek 44:25.