28.01.2018

Panenky s Pískem atakovaly čtyřicítku, v tabulce se posunuly na 4. místo

Na podzim ztratily naše hráčky v Písku bod po remíze 19:19. Odveta ve Veselí byla ale úplně jiným zápasem. Už v poločase bylo prakticky rozhodnuto, když na tabuli svítil stav 18:9. Opět střelecky zářila Mária Olšovská, která sypala branky do sítě soupeře častěji než silničáři vozovku, a to polovinu zápasu proseděla na lavičce.

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 39:24 (18:9)

Utkání bylo vyrovnané jen v úvodní čtvrthodině, kdy na obou stranách dominovaly brankářky: Simona Lekešová v bráně Veselí a Kristýna Neubergová Písku. Poté se domácím podařila čtyřbranková šňůra z 6:5 až na 10:5. Písek sice dokázal ještě zabrat a snížil na 10:7, ale po další čtyřbrankové smršti Veselí to bylo už 14:7. Od tohoto okamžiku už domácí hráčky jasně kráčely za vítězstvím a před poločasem vedly už desetibrankovým rozdílem. V tu dobu již Veselí dávno nehrálo v základní sestavě a trenér Hudák postupně nasazoval do utkání hráčky lavičky.
Po změně stran dostala v domácí brance šanci Dagmar Beranová, která odchytala celý druhý poločas. V závěru utkání se diváci málem dočkali i 40. branky, ale Divílková ji vstřelila až těsně po zaznění závěrečné sirény. Stínem utkání bylo zranění Nikol Vinklárkové, která musela po pár minutách odstoupit a do zápasu už nenastoupila.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: Od začátku utkání bylo poznat rozdíl. Veselí je podle mne černým koněm MOL ligy. My se potýkáme s obranou. Máme tam mladá děvčata. Na jednu stranu je fajn, že jsme dali 24 branek Veselí, ale dostat 39 moc nepotěší. Odehráli jsme to, na co aktuálně máme.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: Po utkání v Trenčíně, které nám moc nevyšlo, jsme se chtěli dostat opět do pohody, protože nás teď čekají 3 těžké zápasy venku (v Šaľe, Michalovcích a Olomouci). Písku chyběly klíčové hráčky, které tam měly na počátku sezónu. Zpočátku jsme se dostávali hůř do vyššího náskoku. Pomohly nám branky z rychlých útoků.

Veselí: Lekešová, Beranová, Hřebejková – Olšovská 9/4, Zemčíková, Novotná 6/1, Lukšíková 5, Slováková 1, Vinklárková, Šustková 4, Valovičová 1, Divílková 2, Kutálková 2, Soldánová 4, Veselková 5.

Branky Písku: Kubišová 5, Boorová 4, Königová 4, Michková 4, Velková 4, Součková 2, Cyprysová 1.

Sedmičky: 6/5:0
Vyloučení: 0:5, ČK Michkková (Písek) za 3. vyloučení.
Rozhodčí: Brzósková, Pavelová.