SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
28.03.2018

Panenky přivezly ze Zlína oba body

V netradičním středečním termínu odehrály naše hráčky derby ve Zlíně a věděly, že pokud chtějí postoupit do play – off, musí bodovat naplno. To se našemu celku podařilo, když domácí celek byl lepší jen v úvodu utkání.

HC Zlín – SHK Veselí nad Moravou 27:31 (12:15)

Zlín po prohře v Písku přivítal v regionálním derby Veselí nad Moravou. První poločas byl poměrně vyrovnaný, domácí tým dotahoval maximálně dvoubrankovou ztrátu. Do tříbrankového rozdílu Veselanky domácím utekly až v závěru poločasu třemi brankami z rukou Vinklárkové, Soldánové a Olšovské. Hned na začátku druhého poločasu pak Panenky náskok navýšily na pět gólů (14:19) a takový odstup od soupeře si pak udržely až do konce zápasu. Veselanky si tak zapsaly další dva důležité body pro zajištění účasti v českém play-off.

Ľuboš Hudák, trenér Veselí n. M.: „Zápas byl hodně bojovný, ukázalo se mnoho chyb na obou stranách. Nenaplnilo to kvalitu, kterou by naplnit mělo. Po pauze jsme nastoupili do zápasu trochu lehkovážně v obraně i v útoku, nedokázali jsme se dostat do tempa. Bylo to spíše utrápené. Tato část sezóny je docela rozkouskovaná. Termín zápasu byl z mého pohledu hodně nešťastný, na tréninku jsme měli během reprezentační pauzy pár hráček a pak je těžké dostat se do tempa a kvality, které by tento zápas měl mít.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Gratuluji Veselí k vítězství. Tempo jsme udrželi jen v prvním poločase, pak to spadlo k tomu, s čím se dlouhodobě potýkáme. Jednoduché chyby v protiútoku v první, druhé vlně a ve střelbě. Opět nám chyběla větší bojovnost, abychom se pobili o body. Také jsme trénovali zvláštně, šest hráček bylo v reprezentaci. Doufám, že si hlavně psychicky odpočineme a budeme se soustředit na play-out.“ (zdroj: chf.cz)

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 6/1, Zemčíková, Novotná 2, Větříšková, Lukšíková 1, Vinklárková 2, Šustková 7/1, Valovičová, Klimešová A., Divílková, Kutálková, Soldánová 2, Veselková 8/5.

Nejvíce branek Zlína: Hradilová 9/3, Nygrýnová 5, Ševčíková 4, Kříčková 4.
Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Sedmičky: 3/3 – 7/7.
Vyloučení: 5:3.
211 diváků.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem