SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
18.03.2018

Panenky na Most nestačily, jejich finiš přišel pozdě

Rozhodně více vyrovnaný zápas očekávali v sobotu večer fanoušci ve veselské sportovní hale v duelu MOL ligy mezi SHK Veselí nad Moravou a DHK Baník Most. Hostující hráčky totiž o svém vítězství rozhodly prakticky už v prvním poločase, po kterém domácí fanoušci jen nevěřícně kroutili hlavami. Závěr zápasu ale potom odhalil jeden nečekaný objev. Když z palubovky odejde základní sestava Mostu a nahradí ji hráčky z lavičky, je rozdíl v herním projevu naprosto propastný. Ve fotbalové terminologii by to odpovídalo situaci, kdyby prvoligové hráče nahradili fotbalisté okresního přeboru.

SHK Veselí nad Moravou – DHK Baník Most 31:33 (9:19)

První branku utkání sice vstřelila veselská kanonýrka Jana Šustková, ale bylo to pohříchu naposled, co byl náš tým ve vedení. Vzápětí totiž přišla doslova smršť v mosteckém podání. Výsledkem bylo, že v 11. minutě svítilo na ukazateli skóre 2:8! Našemu celku se nedá upřít snaha, ale nevycházelo mu skoro vůbec nic. Neproměňoval vyložené šance a sedmičky, nefungovala mu obrana a ani brankařky rozhodně neměly svůj den. Naopak hostující Dominika Müllnerová předváděla jeden ukázkový zákrok za druhým. Náš tým bohužel nedokázal využít ani jediné slabiny Mostu, kterou byla hodně agresivní hra, za kterou pykal dvouminutovými tresty. V poločase tak byl stav 9:19!

Po změně stran bylo brzy dokonce ještě hůř, když ve 35. minutě byl stav 10:23! V ten moment by si na Veselanky těžko někdo vsadil byť jen zlámanou grešli, jenže v házené se někdy dějí věci. Nejprve snížila Dagmar Lukšíková, vzápětí se prosadila ze sedmičky Šustková a následně přidala branku střelou přes celé hřiště nejlepší hráčka Veselí v tomto zápase Eva Veselková. Naše hráčky se rozehrály a ve 43. minutě to najednou bylo už jen 17:23. Od tohoto okamžiku se rozdíl ve skóre držel ve prospěch Mostu o 6 – 8 branek.

Pět minut před koncem svítilo na tabuli skóre 25:33, když se hostující kouč rozhodl, že zápas nechá dohrát hráčky z lavičky, dorostenecké mistryně České republiky. Most díky tomu, jako kdyby z palubovky odešel. Naše hráčky poslední 4 minuty vyhrály 6:0 a upravily tak stav na pouhý dvoubrankový rozdíl. V utkání je třeba vyzdvihnout takřka celou základní sestavu Mostu, která i bez Markéty Jeřábkové je jasně nejlepší v celé MOL lize. Z našeho celku je kromě Veselkové ještě potřeba vyzdvihnout výkon Nikol Soldánové.

Peter Dávid (trenér Baník Most): Diváci viděli velmi turbulentní zápas. Podařilo se nám v něm získat velmi vysoký, až 13-ti brankový náskok. Müllnerová v naší bráně byla vynikající. Postupně jsme začali prostřídávat sestavu. Na posledních 5 minut jsem poslal na hřiště dorostenky, které jsou mistryněmi České republiky. Jejich výkon byl ale pro tuto soutěž naprosto neadekvátní.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Most si vítězství zasloužil. V první půli jsme v obraně nesplnili vůbec nic, na co jsme se připravovali. Takto se tyto zápasy nehrají. Nedali jsme tři sedmičky a neproměnili 9 náskoků, a to nemluvím o technických chybách. Ve druhé půli jsme se snažili hrát bez faulu. V závěru nám hodně pomohlo, že hostující trenér prostřídal. Dotáhli jsme se tak na přijatelnější skóre.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 5, Zemčíková, Novotná 1, Větříšková, Lukšíková 1, Vinklárková 3, Šustková 8/5, Valovičová, Klimešová K., Klimešová A., Divílková 1, Kutálková, Soldánová 5, Veselková 7.

Branky Mostu: Zachová 8, Szarková 8/1, Maňáková 6, Kovářová 5, Stříšková 2, Dvořáková K. 1, Jungová 1, Chmelařová 1, Müllnerová.

Sedmičky: 9/5:2/1
Vyloučení: 1:7
Rozhodčí: Bečička, Horák.
409 diváků.

Fotky z utkání ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!JsdnFjIZhtsi/vyber-zip
Videozáznam utkání najdete tady: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2017-2018/154127-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-DHK-Banik-Most.htm
 

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem