SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
21.12.2016

Panenky málem proklouzly mezi elitní čtyřku Českého poháru

Když v 15. minutě svítil na tabuli stav 3:8, málokdo by asi tušil, jaké drama čtvrtfinále Českého poháru žen mezi Veselím a Porubou nabídne. Veselanky se totiž vzchopily k velkému výkonu a jen pár sekund jim scházelo k tomu, aby se představily na finálovém turnaji v Jindřichově Hradci.

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Poruba 30:31 po 7M, 28:28 (13:14)

Našim ženám dělala dlouho problémy hostující brankářka Doláková, proti které se do 15. minuty dokázala prosadit jen Lukšíková. Oddechový čas trenéra Hudáka hráčky zklidnil a ty postupně začaly stahovat manko. Ve 20. minutě to sice bylo ještě 6:10, ale o necelé dvě minuty později už jen 8:10 a oddechový čas si pro změnu bral hostující kouč Olšavský. Od tohoto momentu viděli diváci naprosto vyrovnané utkání, které se rozhodovalo v závěru. Ve 53. minutě šly Veselanky zásluhou Lukšíkové poprvé do vedení na 25:24. Poruba se ale s vývojem nechtěla smířit a dokázala srovnat. Naději na postup do finálového turnaje dala v poslední minutě Soldánová, když poslala domácí tým do vedení 28:27. Poruba ale šest sekund před koncem dokázala vyrovnat a utkání tak rozhodovaly až sedmičky.
V nich uspěly Lukšíková s Pastorkovou, ale další tři hráčky bohužel na brankařku Poruby nevyzrály. Hostující celek byl ze sedmiček úspěšný třikrát. Se štěstím tak do Jindřichova Hradce zamíří on.

Veselí: Vašulková, Lekešová, Sedláčková – Olšovská 5, Kosinková, Novotná 3/3, Kalivodová 1, Lukšíková 6, Slováková, Vinklárková 1, Šustková 7/1, Pastorková 3/1, Melichárková, Soldánová 4.

Poruba: Doláková, Roháčková, Mučková – Varmužová, Mýlková 3/1, Konečná 1, Tomašechová 3, Maiwaelderová 1, Sekulová, Šviráková 4/2, Polášková 2, Rechtorisová 7, Minarčíková 4, Marčíková 3/1, Revajová, Kostelná 4.
Sedmičky: 8/5: 7/4
Vyloučení: 2:3
Rozhodčí: Králíček, Letev, 310 diváků

Fotky ke stažení jsou zde: http://www.uschovna.cz/zasilka/LIMUNIXFXA2MHMSU-UXU/

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem