SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
10.09.2017

Panenkám zvlhnul ve druhé půli střelecký prach, z Písku přivezly „jen“ bod

Velmi blízko k zisku dvou bodů byly i ve 2. kole MOL ligy žen házenkářky SHK Veselí nad Moravou na hřišti Písku. Do poločasu si vytvořily nadějný čtyřbrankový náskok (10:14). Pak ale nastal nepochopitelný kolaps v koncovce. Naše hráčky přidaly ve druhé půli pouhých 5 branek a domácí celek toho využil k tomu, že poprvé v zápase dokázal dorovnat skóre. Zápas pak remízově i skončil.

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 19:19 (10:14)
Domácí hráčky si před zápasem s Veselím nad Moravou dělaly zálusk na dva body, ale Veselské panenky hned na začátku utkání ukázaly, že do Písku rozhodně nepřijely na výlet a rychle se dostaly do čtyřbrankového vedení. Náskok, který si hostující hráčky vytvořily v první desetiminutovce, se jim podařilo udržet až do poloviny druhé půle, poté se domácím dokázaly přiblížit Veselským na rozdíl dvou branek a na poslední chvíli, zejména díky výborně chytající Neubergerové, i vyrovnat. Vedení mohly v poslední minutě na svou stranu strhnout oba týmy, ale ani jednomu se to nepodařilo, a tak zápas u Otavy skončil dělbou bodů.

Vladislav Jordák (trenér Sokola Písek): „Pro nás je bod asi zisk, protože Veselí mělo zápas pod kontrolou a herně bylo lepším týmem. My hrajeme ve dvou hráčkách a nemůžeme doufat v takový nadstandartní výkon gólmanky. Potřebujeme, aby i ty ostatní hráčky přidaly něco navíc, aby začaly být útočnější. Potýkali jsme se s tím už i v minulém zápase, protože máme takovou alibistickou hru, kdy máme strach jít rozhodnout a jít dál gól. Pokud tedy vezmu v potaz, že Veselí vedlo o čtyři branky a my se bojíme jít dát gól, považuji ten bod pro nás za zisk.“

Luboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): „Připravovali jsme se na tento zápas, říkali jsme si, jak bychom měli hrát. Úvod se nám povedl, hráli jsme rychle, dostávali jsme se do rychlé koncovky, proměňovali jsme šance, dostali jsme se do vedení. Už druhá polovina první půle nám ale naznačila, že nám trošku odešla střelba, tím nám začala váznou spolupráce v útoku a začali jsme hrát dost opatrně. V druhém poločase se nedá říct, že bychom si nevytvořili šance, ale bohužel s pěti góly za poločas a takovým množstvím neproměněných šancí, můžeme být nakonec rádi, že jsme získali bod, protože s devatenácti góly se zápasy těžko vyhrávají.“
(zdroj: Český svaz házené).

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 2/1, Novotná 5/2, Lukšíková 2, Slováková, Vinklárková 3, Žáčková, Šustková 5, Klimešová K., Klimešová A., Divílková, Soldánová 2, Šimková.

Branky Písku: Kubišová 8, Palasová 5/3, Pešková 2, Boorová 1, Michková 1, Merglová, Kalčíková 1.
Sedmičky: 3/3:4/3.
Vyloučení: 2:2.
Rozhodčí: Valašek, Vychodil.
125 diváků

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem