08.04.2019

O semifinalistech je prakticky rozhodnuto, Panenky se utkají s Mostem

Před utkáním na Slavii měly ženy SHK Veselí nad Moravou karty jasně rozdány. Věděly, že pokud vyhrají, postoupí do play – off z druhého místa (pokud samozřejmě neprohrají doma v posledním kole v derby se Zlínem) a v semifinále vyzvou patrně Porubu s výhodou domácího prostředí. Při porážce na Slavii o méně než osm branek (za určitých okolností i o osm branek) by postupovaly podle všeho z třetího místa a začínaly by na Slavii. Panenkám se ale zřejmě v hlavách pevně usadila hláška jistého seriálu České televize – Dycky Most! Na hřišti pak předvedly výkon, kterým si na 99,99 % severočeský celek do play - off zajistily.

DHC Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou 34:22 (18:11)

O vítězkách klíčového duelu nebylo od začátku pochyb. Svěřenkyním trenérů Jana Salače a Petry Vítkové tentokrát vyšel skvěle vstup do zápasu, po pěti minutách vedly 3:0, v polovině prvního dějství se ke kýžené metě devíti branek blížily už na dostřel. V poločase už scházela jediná trefa. Ve 40. minutě už bylo jasné, že slávistky budou hrát skutečně pouze o „povinný“ rozdíl devíti branek. Nakonec závěr utkání proměnily ve svou exhibici a soupeřky deklasovaly o 12 gólů. Z týmu Veselí na sebe výkonem upozornila pouze dvojice: Kubáčková – Pastorková.

Veselí: Hřebejková, Kotásková – Kučerová, Zemčíková, Novotná 2, Lukšíková, Valovičová, Klimešová A., Kutálková, Pastorková 5, Veselková 4/1, Žitňanová, Kubáčková 8, Boorová.

Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/0.
Vyloučení: 4:3.