SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
11.09.2016

Nešťastná porážka v Šaľe

Utkání 2. kola Interligy žen mezi domácí Šaľou a Veselím nad Moravou nescházelo vůbec nic. Hráčky obou týmů předváděly hru, která se musela líbit. Kvalitu zápasu lze s určitostí označit jako jednu z nejlepších a možná dokonce i jako úplně nejvyšší v dosavadním průběhu letošního ročníku soutěže. Na zápas přišla početná a sportovně vyspělá skupina diváků, takže i o atmosféru bylo postaráno. Jediné mínus tak spočívá v tom, že hostující celek odjížděl domů s porážkou, přestože po celý zápas sahal minimálně po jednom bodu.

Šaľa – Veselí nad Moravou 28:26 (13:15)
Oba týmy vstoupily do utkání velmi rychlou a útočnou hrou, která se vzápětí proměnila ve střelecké dostihy. Výsledkem bylo, že po 10 minutách svítilo na tabuli skóre 8:6 pro domácí, když se o naše branky starala hlavně Mária Olšovská. Sama první čtyři góly Veselí vstřelila a na pátý ideálně uvolnila Kristinu Pastorkovou. Po střelecké předehře kladli oba trenéři větší důraz na práci v obraně a brankostroj se výrazně zpomalil. To našemu týmu hrálo do karet. O deset minut později to tak bylo 10:11. Následně byla vyloučena Dagmar Lukšíková a sotva se vrátila na hřiště, tak i Jana Šustková. Prakticky čtyřminutové oslabení ovšem Veselanky zvládly skvěle. Dokázaly tento herní úsek ustát bez obdržené branky a naopak samy daly dvě branky. Hodně tomu zřejmě napomohla taktika kouče Vargy, který pro útočné akce stahoval brankařku a místo ní posílal šestou hráčku do hřiště. I díky tomu hostující celek získal do poločasu dvoubrankové vedení 13:15.
Po změně stran odskočilo Veselí až na tříbrankový náskok, ale domácí Šaľa se rozhodně nevzdávala, a tak diváci byli v napětí od počátku až do konce. Domácímu celku určitě prospěla změna v brance. Do ní se ve druhé půli postavila Oleksandra Krebs, která párkrát zneškodnila střely Veselí a několikrát jí pomohla i tyč. Trenér Varga i nadále častokrát odvolával z branky při útočných akcích Janu Vašulkovou a posiloval útok. Domácí Michal Lukačín tuto variantu naopak vyzkoušel pouze jednou, když ale následoval okamžitě trest v podobě branky přes celé hřiště, od jejího dalšího používání ustoupil. Ve 40. minutě byl srovnaný stav na 17:17 a o deset minut později to bylo 22:22. Neméně napínavá byla i poslední desetiminutovka. V 54. minutě to bylo 24:24 a přibližně minutu před koncem 26:26. Až do tohoto stavu domácí Šaľa více než čtyřicet minut jen dotahovala skóre. Veselský kouč chtěl zřejmě ze Slovenska odvézt oba body a do útoku vyslal sedm hráček a ponechal opuštěnou branku. V útočné fázi jsme ale ztratili balón. Domácí gólmanka Krebs se sice ještě zalekla možnosti trefit prázdnou branku, nicméně poslala míč svojí spoluhráčce, která následně poslala Šaľu do vedení na 27:26. Hráčky Veselí znervóznily a následovala druhá chyba, která vyústila v sedmičku po hrací době, z níž domácí pečetily výhru na 28:26.

Slavomír Varga (trenér Veselí): „Dnes viděli diváci velmi kvalitní střetnutí. Úvod střetnutí patřil domácím, které byli více rozehrané. My jsme tým soupeře ještě neviděli v akci, a tak jsme se nemohli takticky připravit. Během prvního poločasu jsme postupně vyrovnali a převzali iniciativu, kterou jsme drželi až do samého závěru. O osudu rozhodl gól z poslední minuty. Škoda, že se nám nepodařilo zabodovat, protože za předvedený výkon bychom si to dnes zasloužili. Dnešní výkon by měl moje děvčata jen posouvat vpřed."

Michal Lukačín (trenér Veselí): Utkání jsme zahájili sice aktivně střelecky, ale prakticky bez obrany, to bylo potřeba změnit. V dalším průběhu viděli diváci velmi kvalitní utkání, v němž mělo Veselí dlouho mírně navrch. V závěru se nám podařilo vítězství otočit na naši stranu, za což chci svému týmu poděkovat. Hráčky hostujícího celku dnes odvedly velmi dobrý výkon a zasloužily si získat minimálně bod.

Sestava a branky Veselí:
Lekešová, Vašulková, Nejezchlebová – Olšovská 8, Vinklárková 3, Vargová 3/1, Pastorková 3/2, Novotná 3, Šustková 5, Lukšíková 1, Soldánová, Balážová, Slováková, Kalivodová, Kosinková.
Nejlepší střelkyně Šaľy: Klučková 6/4, Pócsiková 5, Bahylová 4, Veselková 4.
Vyloučení: 1:6.
Sedmičky: 4/4:5/3.
Rozhodčí: Balogh, Novák
600 diváků.


 

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem