SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
18.06.2019

MOL liga se po dlouhých letech rozroste na 14 účastníků! Veselí začne se Šaľou

V regulích je to sice už od počátku společné česko – slovenské soutěže, ale jen výjimečně k tomu došlo. Přesněji řečeno jen jednou, v sezóně 2010/2011. Nejvyšší soutěž házenkářek MOL liga bude mít v ročníku 2019/2020 plný počet 14 celků, osm je z České republiky, a šest ze Slovenska. Je už znám i los 1. kola. Veselanky se utkají už na konci srpna doma se Šaľou.

Českou osmičku tvoří: Most, Slavie Praha, Poruba, Veselí nad Moravou, Olomouc, Zlín, Písek a navrátivší se Hodonín, který jako 2. celek 1. ligy využil faktu, že vítězné Kobylisy postup do MOL ligy odmítly.

Šestice slovenských celků tvoří: Michalovce, Šaľa, Prešov, Bánovce nad Bebravou a dvojice nováčků: Hlohovec a Dunajská Streda.

„Těším se, že máme plný počet účastníků. Navíc bychom měli i patnáctého zájemce o start.  V současné době tam evidujeme jistý přetlak. To je dobrý signál ke zvyšovaní úrovně. O postupových ambicích Dunajské Stredy jsme věděli, Hlohovec se se svým ženským týmem umísťoval pravidelně na špici I. ligy, takže bylo jen otázkou času, kdy půjde do MOL ligy,“ řekl pro agenturu SITA ředitel MOL ligy Peter Brunovský.

Základní část soutěže skončí 9. dubna a po ní bude následovat vyřazovací část, která bude odlišná od předchozí sezóny. V českém play – off se bude hrát poprvé tzv. pohárovým systémem, čili po jednom zápase na hřišti hůře postaveného týmu a následné odvetě na palubovce lépe postaveného týmu po dlouhodobé části MOL ligy. To platí jak pro semifinále, tak i v bojích o konečné umístění.
V play – out se celky na 5. – 8. místě utkají každý s každým systémem doma – venku, přičemž bodové zisky se budou přičítat k ziskům dosaženým v MOL lize.
Na Slovensku se play – off bude hrát na dva vítězné zápasy, s tím, že se začíná na palubovce hůře postaveného celku. Zbývající jeden až dva zápasy se odehrají na palubovce lépe postaveného celku. Poslední celek z ČR a poslední celek ze Slovenska sestupují.

Los 1. kola (30. – 31. 8. 2019):

DHC Slavia Praha – TJ Sokol Písek
MŠK/HC DAC Dunajská Streda – DHK Baník Most
HC Sporta Hlohovec – HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou
Handball club Zlín – ŠŠK Prešov
DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba
SHK Veselí nad Moravou – HK Slovan Duslo Šaľa
Iuventa Michalovce – HK Hodonín

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem