23.07.2015

Házenkářky Veselí prohrály v Šaľe, ale dál drží v interlize šesté místo

Snažily se, ale rovnat se s týmem, kterým momentálně disponuje Šaľa, nemohou. Házenkářky Veselí nad Moravou nedokázaly na Slovensku využít zaváhání Zlína, když na palubovce Šaľy prohrály 27:34. Panenky ztratily dobře rozehraný zápas ve druhé polovině úvodní části a po přestávce už jen marně doháněly náskok silného soupeře. Tým kouče Jána Packy i před další prohru stále drží místo zaručující postup do play-off.

Veselská házenkářka Petra Varjassiová právě střílí jeden ze svých tří gólů do sítě Šaľy. Panenky nakonec na Slovensku prohrály 27:34.

Veselanky sice nedokázaly navázat na pohárovou výhru z Jindřichova Hradce, ale proti Šaľe to měly mnohem složitější než na jihu Čech. I když hráčky Dusla ukázaly v domácím prostředí svoji sílu, měl slovácký celek na to, aby na půdě slovenského protivníka uhrál ještě přijatelnější výsledek. „Prohrát o sedm branek jsme nemusely. Bohužel jsme udělaly hodně technických chyb, které soupeř po rychlých protiútocích potrestal," uvedl házenkářka Veselí nad Moravou Petra Varjassiová.

Panenkám se sice vydařil začátek nedělního zápasu, kdy v patnácté minutě vedly 8:6, potom ale přišla šestibranková šňůra domácích házenkářek, které tak využily vyloučení Vinklárkové, a otočily vývoj skóre na 12:8.

Hostujícímu týmu nepomohl ani oddechový čas. Veselanky se sice zklidnily, ale dál dělaly zbytečné chyby a ztrácely jednoduché míče. „V této fázi jsme často hrály oslabení, navíc jsme v závěru prvního poločasu udělaly pět technických chyb, což hovoří za vše," řekla Varjassiová.

Šaľa před přestávkou svůj náskok navýšila na rozdíl šesti gólů a bezpečný odstup si udržovala i ve druhé půli. Střelecky se dařilo především Bízikové s Blehovou, v dresu Veselí znovu zářila spojka Gajdošíková. Mladá slovenská kanonýrka se blýskla jedenácti brankami. „Gajdošíková podala dobrý výkon, ale je to mladá hráčka a stále má co zlepšovat," uvedl hostující trenér Ján Packa. Dobře si počínala i dorostenka Lukšíková, která dala čtyři góly.

Veselanky se sice snažila duel alespoň zdramatizovat, ale ztrátu se jim výrazněji zkorigovat nepodařilo.

Hráčky Dusla si náskok v klidu pohlídaly. „Šaľa vyhrála zaslouženě, ale čekali jsme od ní víc. Pod náš výkon se podepsaly problémy v kádru, ať už zranění nebo nemoci hráček," prohlásil Packa.

Domácí kouč byl spokojený s výkonem i výsledkem. „Za výsledek je zodpovědný celý kádr. Hra se nám zlepšuje, čemuž jsem velmi rád. Pouze jsme udělali několik menších chyb v obraně. Tolik se nedařilo ani brankářkám, které mohly pár střel pochytat. Jinak jsme viděli pěknou házenou, celkově jsem s výkonem děvčat spokojený," pronesl trenér Slovanu Duslo Šaľa Rudolf Petrikovič. „Šala byla kondičně i silově lepší a zaslouženě vyhrála. Nám nezbývá než se v týdnu připravit na důležité utkání se Zlínem," dodala Varjassiová.

Atraktivní moravské derby, které se v městské sportovní hale ve Veselí nad Moravou hraje v sobotu 7. března, v boji o postup do play-off hodně napoví. Pokud panenky zvítězí, zbaví se jednoho ze svých pronásledovatelů. V opačném případě si situaci ještě více zkomplikují.

Interliga žen, 17. kolo

HK Slovan Duslo Šaľa – HC Veselí nad Moravou 34:27 (18:12)

Nejvíce branek: Bíziková 9/2, Kertészová 5 – Gajdošíková 11/2, Lukšíková 4.Rozhodčí: Varga, Volentics. Vyloučení: 3:2. Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/2.Diváci: 550.

Šaľa: Ladicsová, Haládiková, Kvasnicová – Bujnochová 2, Trochtová 1, Rácková 2, Klučková 3, R.Bíziková 9/2, Kodajová 2/1, Kertészová 5, Pócsiková 3, Demajová 1, Tulipánová 2, B. Bíziková 1/1, Blehová 3, Veselková.

Veselí n. M.: Nejezchlebová, Stojarová, Lekešová – Varjassiová 3, Jašková, Vysloužilová 3, Jandásková 3, Lukšíková 4, Slováková 2, Vinklárová, Šustková, Gajdošíková 11/2, Štetáková 1.

Autor:Libor Kopl, Hodonínský deník