21.02.2016

Černí andělé vrátili panenky zpátky na zem. Veselí prohrálo s Mostem o 20 branek

Schytaly výprask, ale stydět se nemusejí. Házenkářky Veselí nad Moravou jenom poznaly sílu favorizovaného Mostu. Panenky po třech zápasech, ve kterých získaly pět bodů, se vrátily zpátky do reality. Svěřenkyně trenéra Radima Pernického doma podlehly Baníku 15:35 a v interlize zůstaly deváté.

Házenkářky Veselí nad Moravou doma prohrály s favorizovaným Mostem rozdílem dvaceti branek. Střelecky se příliš nedařilo ani pivotce Nikol Vinklárkové (na snímku), která z několika vyložených šancí dala pouze dvě branky.Autor: DENÍK/Libor Kopl

Porážka o dvacet branek hráčky Veselí hodně bolela. Jihomoravanky si na tým nabitými reprezentantkami, českými a slovenskými hvězdami věřily, ale nakonec byly rády, že utkání devatenáctého kola skončilo. Panenky se nechytaly a kromě úvodu, kdy dvakrát o gól vedly, pouze doháněly náskok protivníka. „Gratuluji soupeři k jednoznačnému vítězství. Most nás vrátil opět zpátky na zem. Nyní se budeme muset zamyslet a najít příčinu toho, proč neustále děláme v zápase sedmnáct, osmnáct či devatenáct technických chyb a samozřejmě neproměňujeme jednoduché nebo tutové náskoky, střelbu z volné ruky nebo vyložené šance," prohlásil domácí trenér Radim Pernický, který neměl po utkání s Mostem téměř koho pochválit.

„Solidní výkon předvedly pouze brankářky," uvedl veselský kormidelník, který mladé svěřenkyně na těžkou šichtu celý týden pečlivě připravoval.

Panenky však s favoritem držely krok pouze úvodních deset minut, zbytek duely plnily roli komparsu. „Po prvním poločase jsme byli celkem spokojení, protože holky dělaly přesně to, co jsme si v kabině řekly. Dokázali jsme udržet soupeře pouze na čtyřech rychlých protiútocích," řekl Pernický.

Po přestávce už pouze kroutil hlavou nad tím, co mladé hráčky na palubovce předvádějí. „Ve druhém poločase jsme polevili a kvůli tomu vysoko prohráli," pravil veselský trenér. „Nebyli jsme schopni se prosadit ze spojek, ani jedna hráčka nedokázala zakončit z dálky," přidal.

Slovácký celek srážely hrubé chyby, zbytečné ztráty a mizerná koncovka.

Přitom panenky vstoupily do utkání slušně a skórovaly jako první. Pak ještě vedly 2:1, ale Mostečanky skóre rychle otočily a pak už náskok pouze navyšovaly.

Černí andělé s přibývajícími minutami roztáhli křídla a na palubovce městské haly kralovali. V 10. minutě Severočešky vedly 8:4 a domácí kouč Pernický si raději vyžádal oddechový čas. Ani krátká přestávka ale rozjetou mašinu nepřibrzdila. Favorit dál trestal jednoduché chyby a laciné ztráty protivníka a svůj náskok navyšoval. Na konci prvního poločasu hráčky Baníku vedly nad Veselím šestibrankovým rozdílem.

Černí andělé dominovali na hřišti i ve druhém poločase a ve 39. minutě vedli už 20:10 a ani potom neměli dost. V závěrečné čtvrthodině byly Mostečanky střelecky téměř dvakrát úspěšnější než domácí celek a suverénně si dokráčely ke dvěma bodům za vítězství o dvacet branek.

Střelecky se především dařilo hostující křídelnici Súkenníkové, která se do sítě bývalého klubu trefila sedmkrát. Proti mateřskému oddílu se chtěla vytáhnout i Tereza Chmelařová. Odchovankyně Veselí skórovala ale pouze jednou. Prim hráli jiné hráčky v černých dresech.

Vedle Súkenníkové se dařilo i Szarkové, Jeřábkové nebo Schererové. „Na utkání jsme se poctivě a intenzivně připravovali, jelikož stoupající tendence hry Veselí nad Moravou a zápas s Porubou nás trochu vystrašily," prohlásil hostující trenér Peter Dávid.

„Zápas byl ze začátku velmi těžký. Nedokázali jsme se dostat do hry, protože soupeř nám kladl silný odpor, ale s přibývajícím časem a hlavně s naší ofenzivní obranou jsme domácím hráčkám život velmi znepříjemnili," pokračoval Hudákův nástupce.

Známý slovenský trenér byl nakonec spokojený s výsledkem i hrou. „Jsem rád, že jsme t celých šedesát minut táhli ve vysokém tempu," pravil Dávid a Veselí závěrem popřál do dalších duelů všechno nejlepší. „I když domácím hráčkám se nedařilo a v závěru se zlomily, mohly by okrást o body naše konkurenty," dodal s úsměvem kouč Baníku.

Veselanky nyní čeká utkání v Prešově, který na Slovácku remizoval 24:24. Remíza by pro panenky byla i tentokrát zklamáním.

SHK Veselí nad Moravou – DHK Baník Most 15:35 (8:14)

Nejvíce branek: Šustková 4/1, Vargová a Lukšíková 3 – Súkenníková 7, Schererová a Jeřábková 6. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 2/5. Diváci: 450.

Veselí nad Moravou: Sedláčková, Nejezchlebová, Lekešová – Romanová 2, Olšovská, Kosinková, Varjassiová, Kožuchová, Lukšíková 3, Vinklárková 2, Šustková 4/1, Stará, Vargová 3/1, Soldánová 1.

Most: Bezpalcová, Müllnerová – Matoušková 4, Dvořáková 1, Mičiníková 1, Gakidová 1, Jeřábková 6, Martinková 1, Chmelařová 1. Szarková 5/1, Súkenníková 7, Schererová 6, Růčková 2.

Další výsledky 19. kola: Zlín – Poruba 27:33 (12:19), Michalovce – Plzeň 41:17 (21:8), Partizánske – Písek 31:20 (12:11), ŠKP Bratislava – Šaľa 22:35 (10:15).

Předehrávka 25. kola: Prešov – Plzeň 24:23 (11:9)

Most byl o mnoho lepší a zaslouženě vyhrál, uznala Olšovská

V minulých zápasech střelecky explodovala a táhla Veselí nad Moravou za důležitými body. Proti silnému Mostu se však neprosadila. Slovenskou spojku Márii Olšovskou si protihráčky pečlivě hlídaly a věčně usměvavou házenkářku do zakončení téměř nepustily. „Most má velmi dobrou obranu, přes kterou jsme se nedokázaly prosadit. Soupeř byl o mnoho lepší a zaslouženě vyhrál," sportovně uznala po sobotním utkání Olšovská, která chválila nejen defenzivu Severočešek, ale i výkon gólmanky Bezpalcové, která si připsala spoustu povedených zákroků. „Chytala dobře," řekla Olšovská,

Naproti tomu výkon Veselí zůstal po třech povedených duelech za očekáváním. Panenky nedokázaly s Mostem navázat na utkání s Porubou, kterou po heroickém představení před pár týdny dokonce okradly o bod. Na Baník Jihomoravanky v žádném případě neměly. „Byly jsme nervózní, dělaly zbytečné chyby a zahazovaly vyložené šance. Nedokázaly jsme se chytit, pak už bylo těžké silnému soupeři vzdorovat," řekla Olšovská, která ale z nepříjemné porážky o deset branek nedělal tragédii. „Za týden nás čeká mnohem důležitější zápas s Prešovem," připomněla.

Súkenníková: Pokaždé hrajeme s respektem a pokorou k soupeři

Příjemný návrat na Slovácko prožila křídelnice Lucia Súkenníková. Slovenská reprezentantka proti bývalému klubu znovu zářila, na výhře Mostu se podílela výborným výkonem a sedmi brankami. „Trenér nás upozorňoval na to, že nás budou domácí hráčky patnáct minut zlobit. Po čtvrt hodině hry jsme však soupeře naší herní vyspělostí překonaly," prohlásila Súkenníková.

Sympatickou Slovenku a další bývalou Veselanku, Terezu Chmelařovou, v hledišti podporovali kamarádi a známí, kteří dokonce na balkoně za jednou z branek vyvěsili bílou plachtu s nápisem „Terez seď, Suky jeď." „I když už oblékám jiný dres, do Veselí se vždycky ráda vracím. Jsou tady výborní fanoušci a skvělí lidé," řekla Súkenníková.

Z bývalých spoluhráček, se kterými dobyly interligu, ve veselském kádru zůstala pouze Nikol Vinklárková. Zbytek kádru je zcela jiný. „Veselí má omlazený tým, kterému chybějí zkušenosti, ale zato má ambice a perspektivu," říká rychlonohá křídelnice.

Nabité sestavě Mostu ale zatím konkurovat nemůže. Černé andělé demonstrovali na jihu Moravy svoji sílu, když s Veselím zvítězili rozdílem dvaceti branek. „Pokaždé hrajeme s respektem a pokorou k soupeři. Víme, že žádný zápas není jednoduchý a že se nikdo neporazí sám," dodal Súkenníková.

Autor: Libor Kopl