SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.07.2015

Brankářka Stojarová váhala, nakonec se rozhodla pro návrat do Zlína

Házenkářky Veselí nad Moravou opouští další hráčka. Po spojce Kateřině Slovákové na Slovácku končí i brankářka Žaneta Stojarová, která se po čtyřech letech vrací domů do Zlína.

Brankářka Veselí nad Moravou Žaneta Stojarová podepsala ve Zlíně smlouvu na dva roky.

Sympatická gólmanka tak až ve třiadvaceti letech dostává šanci si ve svém mateřském klubu zachytat nejvyšší ženskou soutěž.

Předtím i kvůli studijním povinnostem chytala dva roky interligu v Písku a naposledy rok ve Veselí nad Moravou. „Se Zlínem jsem byla v kontaktu pořád, ale nabídku vrátit se jsem dostala až v závěru uplynulé sezony," přiznává Žaneta Stojarová, která ale nad návratem dlouho přemýšlela.

„Bylo to složité rozhodování, holky i lidé okolo veselské házené mi přirostli k srdci. Ale protože mám kořeny a práci ve Zlíně, nakonec jsem se rozhodla pro návrat,"upřesnila stále ještě studentka magisterského studia fyzioterapie v Bratislavě.

Současně si je moc dobře vědomá, jak složité bude nahradit gólmanky, které v uplynulých dvou letech hájily barvy Zlína. „Nebude to snadné, ale vždy se snažím podat co nejlepší výkon. Snad budou spokojeni i zde," pousmála se a jedním dechem odmítla pozici jedničky mezi tyčemi. „Toto rozdělení nemám ráda, gólmanky se musejí umět zastoupit a podporovat, aby byly prospěšné týmu,"řekla Stojarová.

Ta sice první společný trénink s týmem absolvuje až za necelý měsíc, ale z prvního setkání obavy nemá. „Protože jsem ve Zlíně vyrůstala, většinu hráček v kabině znám. Z přijetí obavy nemám. S kolegyní Lenkou Benedíkovou se ale více poznáme až nyní," těší se Stojarová, která je první a zároveň zřejmě poslední posilu Zlína pro nový soutěžní ročník. Stojarová, která se do svého mateřského klubu po čtyřech letech oklikou vrátila přes Liberec, Písek a naposledy Veselí nad Moravou, chce pomoci týmu trenéra Petera Sabadky po roce opět vybojovat postup do play-off.

„Jsme moc rádi za její návrat, neboť ve zlínské házené se totiž motá celá její rodina. Žaneta je už ve třiadvaceti letech zkušená, šikovná gólmanka, která by se měla s Lenkou Benedíkovou poprat o pozici jedničky," uvedla členka vedení zlínského klubu Daniela Sobieská s tím, že se obě strany dohodly na dvouleté smlouvě. Zlínští činovníci museli začít řešit akutní problém na postu gólmanek po sezoně, kdy kvůli zdravotním problémům s kolenem ukončila své účinkování ve Zlíně Martina Túrociová a Zuzanu Mikšovskou v příštích měsících čekají mateřské povinnosti.

„V plánu máme zapracovat i naše dvě talentované dorostenky Janu Vašulkovou a Barboru Kryškovou," dodala Sobieská.

Zatímco veselský rival má kádr téměř pohromadě, na jihu Moravy se teprve po posilách poohlížejí.

Autor:Libor Kopl, Hodonínský deník

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem