SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
16.11.2019

Ztracený bod v Písku!

Před utkáním na jihu Čech by byla remíza brána jistě jako přínosná, ale vzhledem k průběhu dnešního utkání v Písku, se jedná jednoznačně o ztrátu. Ženy SHK Veselí nad Moravou byly téměř po celý zápas ve vedení, domácí celek dokázal držet remízu jen za stavu 0:0 a pak při skóre 25:25 a 26:26, ani jednou v zápase nevedl!!! O zbytečné ztrátě bodu rozhodl úsek mezi 43. a 49. minutou, kdy se po sérii technických chyb našich hráček posunul stav z klidných 17:22 až na 20:22 a domácí hráčky ožily.

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 26:26 (11:15)


Naše hráčky šly od počátku utkání za jasným cílem vybojovat oba body a v 9. minutě vedly 1:4. Dvou až čtyřbrankový náskok si přitom udržovaly až do konce poločasu. Zasloužila se o to svou střelbou zejména Yuliia Kučerová a hra našeho týmu v obraně, kterou jistila velmi spolehlivá Vanda Nejezchlebová.
Po změně stran se čekal nápor domácích hráček, ale naše házenkářky byly na něj dobře připraveny, a naopak své vedení navýšily až na 14:20. Sedmnáct minut před koncem to bylo stále ještě dobré, když na tabuli svítil stav 17:22. Z našeho pohledu ale následovala hluchá šestiminutovka plná technických chyb. Domácí Písek toho využil ke snížení na 20:22 ve 49. minutě a začalo se schylovat k dramatu. To skutečně nastalo pár minut před koncem. Nejprve se za stavu 24:25 prosadila Tereza Kubáčková, ale rozhodčí branku neuznali a dali našemu týmu výhodu sedmimetrového hody. Míč z něj ovšem v síti neskončil. Následoval útok Písku a v 58. minutě bylo poprvé od stavu 0:0 srovnáno skóre. V hektickém závěru měly nejprve navrch naše hráčky, ale nakonec to byl paradoxně Písek, kdo mohl slavit výhru. Nejezchlebová ale zachránila alespoň bod.

Luboš Hudák, trenér Veselí n. M: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, Písek hraje dobře, my jsme se připravovali celý týden, chtěli jsme body, stejně jako minulý týden v Olomouci. Připravovali jsme si hru se sedmi hráčkami, což nám v Olomouci moc nevycházelo, takže jsme na tom více zapracovali. Připravovali jsme se na rychlé protiútoky a na druhou vlnu. Celé utkání jsme vedli a vlastními chybami jsme dovolili domácím vyrovnat, ale nakonec jsme uhájili aspoň bod. V tuhle chvíli můžu říct, že jsme tady bod ztratili, ale kdyby mi někdo před zápasem řekl, že tu získáme bod, tak ho bereme.“

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: „Z našeho pohledu to byly dva rozdílné poločasy, my jsme opět měli vlažný vstup do utkání. Nevím, jestli holky mají problém s koncentrací nebo čím to je. Ve druhém poločase jsme do toho vlítli, takže holky si zaslouží pochvalu za bojovnost a ta poslední střela nás mrzí, i když vzhledem k vývoji utkání jsme za bod rádi. Ale my nechceme doma ztrácet body, protože pokud se někam chceme posunout, musíme mít body oba.“

(hlasy trenérů převzaty z chf.cz)

Veselí: Nejezchlebová, Hřebejková – Kučerová 6/2, Víchová 3, Novotná 1, Štipčáková, Vodná 3, Lukšíková, Michálková 4, Kutálková, Pastorková 2/1, Kubáčková 7, Boorová.

Nejvíce branek Písku: Součková 7, Kvášová 5, Pešková 4.
Sedmičky: 0:4/3.
Vyloučení: 0:5.
Rozhodčí: Králíček, Letev.
147 diváků.

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem