SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.07.2015

Zerzáně vylekala platnost trenérského průkazu

Na tiskové konferenci sice vtipkoval, přesto si moc dobře uvědomoval, v jak složité situaci se veselská házená v současnosti nachází. Porážka s Mostem a vyřazení v semifinále Českého poháru trenéra Jiřího Zerzáně vůbec nebolely. Třiasedmdesátiletý kouč, který se mladého družstva ujal tři kola před koncem základní části po nečekaném konci Jána Packy, ví, že důležitější zápasy mají panenky teprve před sebou.

„Všichni si uvědomujeme, že jde o bytí a nebytí Veselí v interlize. S tím jsem do toho taky šel. Chci pomoct a odvést to nejlepší," říká Jiří Zerzáň. „Kromě zápasu se Zlínem jsem viděl všechny předcházející zápasy. Berte to jako záskok a moji snahu pomoct klubu. Nikdo jiný tady stejně není," přidal trefně.

Legendární a stále vitální kouč se na lavičku slováckého celku vrátil po šesti letech. Nad nabídkou veselských funkcionářů se dlouho ošíval, nakonec známým činovníkům kývl. „Zástupci Veselí mě navštívili doma a vytvořili na mě takový příjemný tlak," popsal jednání Zerzáň, který se o návratu s nikým neradil. „Ani s Karlem Brücknerem, i když se delší dobu známe," usmál se.

Bývalý reprezentační kormidelník sice házenou sledoval, ale některá nová pravidla ho při zápase s Mostem zaskočila. „Nevěděl jsem, že mám pouze tři oddechové časy. Myslel jsem si, že si mohu v každém poločase vzít dva timeouty," vykládal.

Při utkání ho několikrát napomenul i delegát Jaromír Petřek. „Netušil jsem, že nemohu chodit až ke stolku časoměřičů," žertoval dobře naladěný Zerzáň.

Problém měl i se jmény hráček. „Některé holky jsem moc neznal," přiznal. Na zapamatování ovšem bude mít víc času, než si myslel. Několikanásobný mistr ligy se Zlínem, Slavií Praha a Veselí nad Moravou totiž nepočítal se zápasy ve vyřazovacích bojích či play out. „Dozvěděl jsem se, že se hraje ještě celý květen, což jsou dva měsíce," divil se na oko.

Zerzáň se navíc může pochlubit novou trenérskou průkazkou, která mu z Prahy přišla v den pohárového utkání. „Asi se spletli, platnost je totiž až do roku 2019. Tak dlouho tady určitě nevydržím, vždyť jsem ve Veselí přetahoval již před šesti lety," připomněl poslední angažmá.

Tehdy měl ovšem k dispozici mnohem zkušenější tým s řadou reprezentantek a kvalitních hráček. Teď ho pohled na střídačku znepokojuje, ale nic nevzdává.„Pokusím s mančaftem něco udělat," slíbil.

Moc času ale nemá. Postup do play off je před zápasy s Olomoucí, v Mostě a se Slavií spíše utopií. „Klíčové bylo, že se prohrálo v Prešově a doma se Zlínem. Pokud bychom měli čtyři body navíc, bylo by to jiné," ví Zerzáň.

Klopýtnutí v Písku mu nevadilo. „Tam se každému hraje těžce. Já sám jsem tam prohrál s lepšími týmy," mávl rukou.

Velkým strašákem pro všechny je pád do první ligy. „Nedej bože, aby Veselí sestoupilo. V tom případě by tady hrála jenom mládež a bylo by po veselské házené," tvrdí vicemistr světa z roku 1986. „Já i všichni lidé z klubu uděláme všechno proto, aby se tady i na podzim hrála interliga," dodal.

Autor:Libor Kopl, Hodonínský deník

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem