SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.07.2015

Zerzáň splnil misi. Házenkářky Veselí slaví interligovou záchranu

Splnil složitou misi, rozloučil se a zřejmě definitivně zamířil do házenkářského důchodu. Vedení interligového Veselí nad Moravou vyšla sázka na trenéra Jiřího Zerzáně. Legendární kouč dovedl panenky před šesti lety ke druhému mistrovskému titulu, v sobotu s nimi prožil další emotivní chvíle, když s mladým týmem pro klub i město udržel nejvyšší ženskou soutěž.

Házenkářky Veselí nad Moravou díky výhře nad Pískem udržely nejvyšší soutěž. Od fanouška Miloslava Kučery za odměnu odbržely mrazící box.

Jihomoravanky zvítězily v rozhodujícím zápase skupiny o udržení nad Pískem 32:21 a zatímco společně s fanoušky slavily záchranu interligy, hráčky Sokola oplakávaly sestup do první ligy. „Splnil jsem svoji misi. Když jsem před třemi měsíci Veselí přebíral, tak to bylo proto, abych ho zachránil v interlize, což se podařilo. Nyní končím," prohlásil domácí kouč Jiří Zerzáň.

Vicemistra světa a Evropy nezlomily prosby funkcionářů, příznivců ani přátel. Třiasedmdesátiletý trenér zřejmě definitivně opustil házenkářskou scénu. Své zkušenosti a odborné znalosti ale dokázal v těžkých chvílích zužitkovat. I když ne všichni zůstávali po nepovedených duelech optimisty, Zerzáň dokázal mladé hráčky povzbudit a především posunut dál. „Pokud bych přišel k týmu o měsíc dřív, tak jsme byli dávno zachránění," řekl nástupce Jána Packy.

Napínavý duel o setrvání v interlize i pro příští sezonu vyšel lépe domácím hráčkám, které vedly od třetí minuty a ani jednou nedovolily soupeřkám z Písku vyrovnat. Jihočešky v 16. minutě prohrávaly o čtyři branky a kouč Slavík si vzal oddechový čas.

Házenkářky Sokola se sice v závěru prvního poločasu vrátily zpět do hry, ale úvod druhé půle prospaly a po pěti obdržených gólech v řadě už jen marně dotahovaly náskok rozjetého protivníka.

Veselanky už vedení nepustily a hlavně díky přesným zásahům spojek Gajdošíkové, Slovákové a Šustkové či křídelnic Jandáskové s Vysloužilovou nakonec s přehledem zvítězily 32:21. „Holky hrály v posledních třech zápasech opravdu skvěle. Tedy na můj vkus velmi slabě, ale podstatně lépe než v prvních zápasech po mém nástupu na lavičku. Za to jim mohu pouze poděkovat," pronesl s úsměvem Zerzáň, který se s mladými svěřenkyněmi rozloučil ihned po sobotním emotivním duelu. „Jsem moc rád, že pro Veselí zachránily interligu," prohlásil legendární kouč. „Před šesti lety, kdy jsem tady slavil mistrovský titul, by mě vůbec nenapadlo, že Veselí bude někdy hrát o bytí a nebytí. Je opravdu neuvěřitelné, co se může za tak krátkou dobu s interligovými družstvy stát,"přidal.

I Písek patří mezi tradiční házenkářské bašty, pokud se však nestane něco mimořádného, přijdou jižní Čechy i o druhého interligového zástupce. Minulý rok sestoupil Jindřichův Hradec, letos pád potkal právě Sokol. „Co vím, tak stále není jisté, jak bude složení týmů v interlize v příští sezoně vypadat. Lituji však Písek, že sestoupil. Podle mě nemá na interligu špatný mančaft," tvrdí Zerzáň.

Jeho protějšek Jan Slavík pád do nižší soutěže těžce nesl, po klíčové porážce ale bral sestup jako realitu a na nic se nevymlouval. „Veselí gratuluji k zaslouženému vítězství. Nám absolutně nevyšly vstupy do obou poločasů. Nezvládli jsme začátky, a pak už jen těžko doháněli manko," uvedl hostující trenér, který litoval především mizerné koncovky. „Bohužel pro nás házená se hraje na góly. Vytvořili jsme si poměrně dost vyložených šancí. Buď jsme ale minuli branku, nebo naše střely zneškodnila domácí brankářka Stojarová, která se předvedla ve výborné formě," řekl Slavík.

Podle Zerzáně ale nebyla výtečná gólmanka Veselí tím rozhodujícím faktorem.„Stojarová nás opravdu podržela, ale to nebyl hlavní důvod naší výhry," podotkl kouč slováckého celku. „Zvolili jsme správnou taktickou variantu. Nasadili jsme totiž účinnou osobku na Vrabcovou. Kdybych ve Veselí zůstal, udělám všechno proto, abych ji získal. V posledních zápasech totiž hraje ve fantastické formě,"ocenil výkony opory Písku Zerzáň. Tomu se však líbily i další hráčky soupeře.„Také jsme se zaměřili na křídelnici Malou a právě na Vrabcovou, kterou jsme úplně odrovnali. Útočná vozba Písku si bez ní nevěděla rady," všiml si Zerzáň.

Zatímco Veselanky šly na soukromou party slavit interligovou záchranu, o osudu Písku se rozhodne do konce měsíce. Jihočešky by měly sestoupit, právo nahradit je si zajistila Plzeň.

Jednu jistotu už ale Jihočešky mají. V příští sezoně je určitě nepovede kouč Slavík, jenž u týmu skončil. „Byl jsem v interlize čtyři roky a potřebuji pauzu,"dodal.

Nového trenéra ovšem budou mít i panenky. Složení kádru a realizačního týmu bude vedení klubu v příštích dnech a týdnech teprve jednat.

Interliga házenkářek, skupina o udržení

HC Veselí nad Moravou – Sokol Písek 32:21 (13:11)

Nejvíce branek: Gajdošíková 7/2, Jandásková, Slováková a Vysloužilová 5 – Součková 8, Vrabcová 6/4, Šichmanová 3. Rozhodčí: Králíček, Letev.Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 300.

Veselí n. M.: Stojarová, Nejezchlebová, Lekešová – Varjassiová 2, Jašková, Vysloužilová 5/2, Jandásková 5, Lukšíková 1, Slováková 5, Vinklárková, Šustková 4, Gajdošíková 7/2, Štetáková 3.

Písek: Chalušová, Šíbrová – Vrabcová 6/4, Boorová, Součková 8, Michková 1, Königová, Rusfelová, Talafousová, Benešová, Pravdová, Šichmanová 3, Malá 2, Palasová 1.

Hráčky dostaly za záchranu mrazící box

Veselí nad Moravou – V minulých domácích zápasech společně se synem vybíraly nejlepší hráčku Veselí, v posledním utkání letošní sezony ovšem odměnily celý tým. Velký sportovní fanoušek Miloslav Kučera z Dolních Bojanovic daroval po sobotním duelu s Pískem zachráněnému družstvu mrazící box. Dárek pak na palubovce předali kapitánce Kláře Jandáskové a společně s týmem si pořádně zakřičely na oslavu.

Autor:Libor Kopl, Hodonínský deník

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem