06.05.2017

Ženy v derby statečně vzdorovaly, nakonec ale body zůstaly ve Zlíně

Ve druhém zápase série play – out hrály v pátek večer naše ženy na palubovce Zlína, kde chtěly po domácí ztrátě s Pískem přivézt domů alespoň bod. První poločas nabídl z obou stran atraktivní podívanou. Hrála se velmi ofenzivní házená, ve které se zpočátku více dařilo Zlínu, který vedl až o čtyři branky. Veselí ale následně poslalo do branky Janu Vašulkovou, která několika skvělými zákroky podržela svůj tým a Veselí si začalo věřit. Z toho vyplynul i velmi vyrovnaný poločasový výsledek, když Zlín vedl o jeden gól.
Druhý poločas přinesl pořádné drama. Veselanky se na domácí celek dotáhly, ale ve 33. minutě je přibrzdila červená karta pro kanonýrku Olšovskou, a to kvůli třetímu dvouminutovému trestu v utkání. Zlín se odpoutal na rozdíl čtyř branek, ale naše hráčky se opět dokázaly dotáhnout. Závěr zápasu ovšem patřil Zlínu, který si už výsledek pohlídal a v důležitém záchranářském duelu zvítězil poměrem 26:23.

HC Zlín – SHK Vesel nad Moravou 26:23 (14:13)
Sestava a branky Veselí: Lekešová, Vašulková – Olšovská 1, Kosinková, Novotná 3, Lukšíková 3, Slováková, Vinklárková, Šustková 3, Pastorková 3, Vargová 6/2, Soldánová 2, Krokavecová 2.

Nejvíce branek Zlína: Birkušová 5, Andrýsková 5, Drotárová 4, Kolářová 3, Sobieská 3/2.
Sedmičky: 2/2:2/2
Vyloučení: 2:5
Rozhodčí: Bečička, Bubeníček