SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
14.12.2017

Ženy čeká boj o postup mezi nejlepší čtveřici Českého poháru

Po reprezentační přestávce, v níž české házenkářky vybojovaly na mistrovství světa v Německu 8. místo, se opět pozornost fanoušků přesune na tuzemské palubovky. Už dnes začne čtvrtfinále Českého poháru soubojem Poruby a Olomouce. Na naše hráčky čeká regionální derby s Hodonínem v pátek od 18 hodin, na které vás srdečně zveme do veselské sportovní haly.
Oba interligové celky na sebe v letošním ročníku ještě nenarazily. Hodonín se do čtvrtfinále dostal po výhře v osmifinále nad Pardubicemi 38:25, naše hráčky ve stejné fázi soutěže zdolaly brněnské Bohunice 29:19. Podle postavení v tabulce MOL ligy jsou favoritem naše hráčky. Musejí si však dát pozor. Hodonín nemá v derby co ztratit a v této soutěži se mu poměrně vede. V minulém ročníku totiž vyřadil v osmifinále soutěže olomouckou Zoru 28:24.
V neděli odehrají utkání Most a Zlín a poslední zápas čtvrtfinále se hraje ve středu v Písku, kde se představí pražská Slavia. Vzhledem k tomu, že se hraje vylučovacím systémem na jedno utkání, nemůže žádný zápas skončit remízou. V případě nerozhodného výsledku by se prodlužovalo, pokud by stále nebylo rozhodnuto, házely by hráčky sedmimetrové hody. Vítězné týmy postoupí do Final Four, které se bude na konci roku hrát v Jindřichově Hradci. Na každý tým tam premiérově čekají dva zápasy, neboť kromě semifinále a finále se bude poprvé hrát i o 3. místo. Titul z loňského roku obhajuje Poruba.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem