SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
08.03.2020

Ženy až nečekaně jasně přehrály Písek

Možná nejlepší výkon v letošní sezóně podaly v sobotu házenkářky SHK Veselí nad Moravou v duelu s Pískem. Kromě několika úvodních minut měly utkání jasně pod kontrolou. Písek vzdoroval v podstatě jen v první půli, a to zejména zásluhou Hany Kvášové.

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 34:25 (15:11)

Panenky odehrály velmi dobrý zápas. Působily jistě v obraně, a když si ve druhé půli pohlídaly Kvášovou, neustále navyšovaly svůj náskok, a to jak z rychlých protiútoků, tak i na postavenou obranu. Veselí zvítězilo po kolektivním výkonu s vysokým důrazem na fyzickou házenou. Utkání se tak hrálo ve velmi vysokém tempu. Excelentními výkony vyniklo duo: Kristína Pastorková – Laura Víchová. První ze jmenovaných byla k neudržení v prostoru brankoviště, druhá při proměňování rychlých útoků. Stínem utkání bylo zranění hostující Adély Velkové v 56. minutě zápasu za stavu 32:22. Hráčka se zraněným kotníkem potřebovala lékařské ošetření.

Sestava a branky Veselí: Nejezchlebová, Hřebejková – Víchová 8, Novotná 2/1, Štipčáková 3, Vodná 2, Lukšíková 5, Michálková 1, Kutálková 1, Pastorková 9/1, Kubáčková 3/2, Boorová.

Nejvíce branek Písku: Kvášová 7, Kubišová 5, Hauserová 4.
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška
Sedmimetrové hody: 4/4:1/0.
Vyloučení: 3:2.
150 diváků

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí n. M.: „Očekávali jsme podobné utkání jako s Olomoucí. Našim cílem bylo vyvarovat se zbytečných chyb a zpevnit obranu. V první půli nám dělala ještě problémy Hana Kvášová, ve druhé jsme si ji už pohlídali. Vyšla nám obrana a dobře zachytala brankařka Vanda Nejezchlebová. Díky tomu jsme mohli využít mnoho protiútoků a dařilo se nám i v útoku. S výkonem družstva jsem spokojen.“

Kateřina Keclíková, trenérka Sokola Písku: Z naší strany to bylo nepovedené utkání. Už od počátku jsme na Veselí ztrácely, a to hlavně v obraně. Věděly jsme, že má Veselí velmi dobře hrajícího pivota, ale že nám bude dělat až takové problémy, jsme nečekaly.

Fotky z utkání ke stažení najdete zde: https://uloz.to/file/I3aJLs2vbMn9/vyber-zip

Hlavní partneři

Omina sport
VEOS
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
DuoLife
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem