SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
31.05.2016

Z ITS Cupu jsme přivezli bronzovou medaili!

Třídenní maraton házené v Kunovicích je úspěšně za námi a můžeme proto konečně bilancovat. Veselí nad Moravou mělo zastoupení pouze v kategorii miniházené, ale bylo hned trojnásobné, což je zatím nevídaný jev! Tým A tvořily nejzkušenější hráčky, B tvořila děvčata, která byla většinou o rok mladší a C družstvo tvořily děvčátka z nichž některá ještě navštěvují mateřskou školku a hrají sotva pár měsíců. Podle toho vypadaly i ambice jednotlivých celků, kde se největší úspěch očekával logicky od A týmu.
A družstvo porazilo ve své skupině Strážnici 25:2, Ostravu Hrabůvku A 19:10, Havlíčkův Brod 21:8 a Zlín 16:5. Suverénně tak postoupilo mezi 8 nejlepších z prvního místa ve skupině.
B družstvo doplatilo na vylosování do nejtěžší základní skupiny, protože nejprve porazilo Hrabůvku B 15:0, ale následně prohrálo s Prahou Háje A 7:17, partnerskou Velkou nad Veličkou 9:18 a Trenčínem 0:15. Ve skupině tak tým obsadil 4. místo a čekal ho boj o 9. - 12. místo.
C družstvo překvapilo milým výkonem už v 1. utkání, když až po boji podlehlo Praze Háje B 0:3. V následujících zápasech už dominovaly zkušenější soupeři o poznání jasněji. S Hodonínem podlehly mladičké Veselanky 4:19, Kunovicím 2:29 a Trenčínu B 1:9. Celek tak čekaly boje o 13. - 15. místo, nicméně za přístup je potřeba všechny hráčky určitě pochválit.
Ve čtvrtfinále narazilo Veselí A opět na Zlín a stejně jako v základní skupině Veselanky zvládly zápas na jedničku, když vyhrály 15:4. V semifinále nás čekaly domácí Kunovice, které našim hráčkám připravily první prohru po výsledku 9:11. Veselí A tak hrálo o bronz s družstvem Praha Háje A výsledkově překvapivě až snadno vyhrálo 7:3. Tým tak po zásluze získal medaili - má hodnotu bronzovou.
V boji o 9. - 12. místo se jasně ukázalo, že B družstvo by při nasazení do jiné skupiny, hrálo play - off také. Všechny své zápasy totiž následně vyhrálo. Havlíčkův Brod porazilo 10:7, Ostravu Hrabůvku A 7:5 a Prahu Háje B 17:1. V konečném součtu to tak znamenalo 9. příčku.
C tým v boji o 13. - 15. místo nejprve podlehl Strážnici 2:9, ale následně si připsal historicky první výhru, když zdolal Ostravu Hrabůvku B 6:2. V Konečném pořadí tak tento celek vybojoval 14. příčku.

Turnaj vyhrály hráčky Trenčína A, které ve finále zdolaly domácí Kunovice 16:9. Kunovice sice po utkání podaly protest, protože v dresu slovenského týmu hrály i hráčky o dva roky starší, než povolovala pravidla, ale výsledky nakonec zůstaly v platnosti. Pro Veselí je bezesporu zajímavým faktem to, že Trenčín A měl na turnaji velké problémy s týmem Praha Háje A, který porazil až po boji 9:8. Zatímco Veselanky A si s tímto soupeřem poradily výrazně snadněji. Škoda proto, že nedošlo ke vzájemné konfrontaci těchto dvou týmů. Pořadí: 1. Trenčín A, 2. Kunovice, 3. Veselí A, 4. Háje A .. 9. Veselí B ... 14. Veselí C.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem