SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.05.2017

Výsledky se Slavií, Porubou nebo Mostem svědčí o kvalitě týmu, říká Körösi

Poslední výkony ani výsledky ho v žádném případě nepotěšily, přesto předseda házenkářského klubu SHK Veselí nad Moravou Miloš Körösi po nepovedeném play-out neskládá zbraně. Úspěšný podnikatel věří, že slovácký celek i po nečekaných porážkách s Pískem v interlize zůstane. „Po základní části jsme měli devatenáct bodů, což je výsledek, se kterým se dá počítat do nejvyšší soutěže," říká Körösi.

 

Předseda házenkářského klubu SHK Veselí nad Moravou Miloš Körösi zůstává i po nepovedeném závěru sezony pozitivně naladěný.Foto: Deník / Kopl Libor

Spousta lidí si myslí, že play-out je nespravedlivé a možná i zbytečné. Souhlasíte s tímto názorem?
Bohužel takové jsou regule. Nám se v závěru sezony podařilo uhrát docela dost bodů, bohužel se nám nepovedly dva klíčové zápasy s Pískem, které znamenaly celkový propad. Ve finále nám nepřálo štěstí. Bohužel nespravedlivé vyřazení nás úplně vyšachovalo. Podle mě by měla být spíše baráž, ve které si to rozdá nejlepším tým první ligy s posledním celkem nejvyšší soutěže. Ve dvojzápase se ukáže, kdo na to má.

Dá se letošní ročník hodnotit pozitivně?
Sezonu až na její závěr, který byl dost kritický, hodnotím velmi pozitivně. Hlavně druhá polovina interligy, po změně trenéra, nám celkem vyšla. Podařila se nám spousta zápasů. Výsledky se Slavií, Porubou, Mostem nebo Zlínem svědčí o kvalitě týmu i o jednotlivých hráčkách.

Už se ví, zda zůstáváte v interlize?
Veselská budoucnost zatím není jasná. Po zápase se Zlínem jsme uzavřeli play-out. Nyní uvidíme, jak se situace vyvine, jak dopadnou jednání s hráčkami a další věci. Já ale v klubu určitě zůstávám.

Co by pro Veselí případný sestup z interligy znamenal?
Byl by to velký problém pro celý region Veselsko. Házená tady má tradici, pro lidi je atraktivní sport. Navíc jako jediný tuto oblast zviditelňuje nejen v České republice, ale i na Slovensku. Byla by velká škoda, kdyby interligová házená ve Veselí skončila. Nejsem si jistý, jestli by se nejvyšší ženská soutěž do města někdy v budoucnu vrátila. Hráčky by nejspíše odešly, takže by se nový tým těžko dával dohromady.

Pokud v interlize zůstanete, narazíte na nedaleký Hodonín. Co říkáte tomu, že by měl okres v nejvyšší ženské házenkářské soutěži dva zástupce?
Je dobře, že do interligy přibude další tým. Bylo by ideální, kdyby v soutěži bylo osm českých a šest slovenských týmů. V interlize je místo pro čtrnáct družstev. Zda to bude dobře pro nás nebo pro Hodonín, to se teprve uvidí. Věřím však, že Hodonín nebude na úrovni těch slabších klubů.

Autor: Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem