SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.11.2014

Veselská házenkářka Varjassiová skončila se zlomeným žebrem v nemocnici

Na tohle střídání jen tak nezapomene. Na palubovce byla sotva pár minut, když přišel ostrý střet před brankovištěm a tvrdý pád na zem. Veselská spojka Petra Varjassiová skončila po pátečním utkání v olomoucké nemocnici. Odborné vyšetření prokázalo zlomené deváté žebro, vnitřní orgány jsou naštěstí v pořádku.

 

 

 

Ten pohled nebyl příjemný. I když házená patří k nejtvrdším kolektivním sportům, podobné momenty aktéry i diváky vždycky vystraší. Petra Varjassiová nastoupila do zápasu v Olomouci až ve druhém poločase. Kouč Hudák ji poslal na palubovku s cílem oživit hru. Dvacetiletá hráčka se ovšem zapojila pouze do několika akcí. Po přihrávce od Gajdošíkové se dostala mezi dvě protihráčky a po souboji před brankovištěm tvrdě upadla na zem. „Těžko se mi ten faul popisuje. Měla jsem před sebou mezeru, do které jsem nabíhala. Ještě než jsem stihla přihrávku zpracovat, tak mě dvě hráčky soupeře ze strany narazily," popsala inkriminovaný moment Varjassiová. Podle ní šlo o evidentní faul. „Těžko mohu posoudit, zda to bylo na vyloučení, nebo ne. Určitě to ale nebylo příjemné," řekla.

Otřesená házenkářka zůstala bezvládně ležet na zemi. Po krátkém ošetření ji vedoucí družstva Ivo Sádlo společně s domácím lékařem odnesli z palubovky za postranní čáru, kde zůstala až do konce střetnutí. Do nemocnice ji však nezavezla sanitka, ale manažer týmu Miloš Körösi. „Vůbec netuším, v kolikáté minutě se mi to stalo. Domácí lékař se ale o mě staral. Do konce utkání už asi tolik nescházelo. Teda mně přišlo, že tam ležím tak pět minut. Pokud by však domácí zavolali sanitku, určitě jsem nemusela v nemocnici tak dlouho čekat," pronesla Varjassiová.

Ta dostala infuzi od bolesti, podrobila se ultrazvukovému vyšetření a šla i na rentgen. „V nemocnici mi řekli, že vnitřní orgány mám v pořádku, ale deváté žebro mám zlomené," hlásila v sobotu dopoledne Varjassiová, která se domů na Slovensko dostala až po půlnoci. „Pokud mi zabírala infuze, bylo to dobré, ale i tak jsem usnula až po čtvrté," přiznala.

Mladá házenkářka doplatila na důraznou hru soupeře. Na zbytečnou agresivitu si po pátečním duelu stěžoval i veselský kouč Hudák. „Hra Olomouce byla více než tvrdá. Spousta faulů nebyla v rámci pravidel. Navíc rozhodčí zápas absolutně nezvládli," prohlásila sympatická Slovenka.

Šikovná hráčka zatím nebí, kdy se k házené vrátí. „Doufám, že brzy, protože nám začíná zimní příprava. Bohužel žebro se nedá ani nijak stáhnout či zalepit," dodala.

 

Autor: Libor Kopl, Hodonínský deník

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem