10.11.2014

Veselí urvalo v derby bod. Vargová vyrovnala čtyři vteřiny před koncem

Tenhle gól může hrát v boji o postup do play-off mimořádně důležitou roli. Slovenská spojka Jasmínka Vargová zajistila proměněnou sedmičkou čtyři vteřiny před koncem nedělního dramatu házenkářkám Veselí nad Moravou cenný bod. Panenky totiž remizovaly v atraktivním derby ve Zlíně 24:24 a v interligové tabulce se udržely mezi čtyřmi nejlepšími týmy.

Zatímco hostující hráčky na palubovce mohutně slavily zisk cenného bodu, házenkářky Zlína po utkání odcházely do kabin se svěšenými hlavami. Domácí tým totiž přišel o vítězství v sedmém kole nad rivalem ze Slovácka až v poslední minutě.

Tým vedený koučem Peterem Sabadkou navíc cítil po derby křivdu.

Podle slovenského trenéra byl totiž závěrečný sedmimetrový hod nařízen velmi přísně. „Byla to sporná situace. Hráčky stály před brankovištěm, faul to rozhodně nebyl," byl po utkání přesvědčen domácí kormidelník.

Hostující Vargová dárek neodmítla a s přehledem vyrovnala na 24:24. Protože následně čas vypršel, Zlín už neměl čas na vítěznou odpověď. „Chtěly jsme oba body, máme jen jeden. Bylo to nešťastné, jásat nemůžeme," neskrývala zklamání ani domácí asistentka trenéra Lenka Černá, která za klíčovou stejně jako její protějšek označila přesilovku Zlína šest na čtyři pět minut před koncem. „Kvůli zbytečným chybám jsme ji patřičně nevyužily. Tady jsme si měly vytvořit náskok. Škoda," hlesla Černá. „Opět se potvrdilo, že derby je těžké a nevyzpytatelné a musí se hrát do poslední vteřiny," přidala legendární gólmanka, která před nedělním střetnutím ukončila aktivní kariéru a dál se bude ve Zlíně věnovat pouze trénování a výchově gólmanek.

Souboj dvou moravských rivalů nabídl naprosto vyrovnanou partii. Veselanky se sice dostaly do vedení, ale Zlín výsledek rychle otočil Ve 12. minutě vedl celek z Valaška 7:4.

Bojovně naladěné panenky ale ještě do přestávky náskok soupeře dotáhly a do kabin šly moravské týmy za nerozhodného stavu 11:11.

Přetahovaná pokračovala i po změně stran. Chvíli vedl domácí tým, pak si zase minimální náskok vytvořilo Veselí.

Druhá půle byla zcela vyrovnaná. Po celou dobu se žádné družstvo svému soupeři nevzdálilo na víc než dvě branky rozdílu, a tak remízový výsledek tomuto zápasu, kterému střelecky dominovaly Hradilová na jedné straně a Vargová s Jandáskovou na straně druhé, sluší. „Bylo to klasické derby, prostě nervózní utkání. Byly tam chyby na obou stranách," řekl vedoucí týmu HC Zlín Oldřich Dvořák.

O poznání spokojenější byl dlouholetý veselský jednatel Vlastimil Procházka. „Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Zlín má kvalitní družstvo se spoustou zkušených hráček, navíc hrál doma. Museli jsme bojovat až do samého konce. Jsem rád, že jsme úspěšně přešli přes naše oslabení v druhém poločase a udrželi jsme tempo se soupeřem. To se potvrdilo v posledních sekundách, kdy jsme ze sedmimetrového hodu vyrovnali," prohlásil zkušený funkcionář.

Podobně mluvil i kouč Veselí Ľuboš Hudák, jehož svěřenkyně po vyrovnání slavily, jako by utkání vyhrály. „Vyplatila se nám bojovnost a nasazení až do samého konce. Tomu bodu jsme rádi, neboť Zlín mohl rozhodnout už dříve," sportovně uznal kouč hostí. „Jsem šťastný za výkon svých svěřenkyň v čele s gólmankami, které nás hodně podržely," doplnil Hudák.

Jeho tým se v sobotu představí znovu doma. Utkání s Pískem začíná ve zrekonstruované hale v sedmnáct hodin. Panenky půjdou do zápasu s Jihočeškami v roli favorita. „Věřím, že navážeme na předchozí výkony a že doma uspějeme. S Pískem nesmíme ztratit body," dodal Hudák.

Interliga žen, 7. kolo –

HC Zlín – HC Veselí nad Moravou 24:24 (11:11)

Nejvíce branek: Hradilová 10/4, Nygrýnová 5 – Jandásková 6, Vargová 6/3, Šustková 4/1.

Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/4 – 9/6. Vyloučení: 4:7. Diváci: 450.

Zlín: Mikšovská, Túrociová – Tóthová 2, Nudni, Sobieská 1, Nygrýnová 5, Očadlíková 2, Drotárová 1, Kříčková, Hradilová 10/4, Novotná, Kolářová 1, Fabíková, Brandová 2, Budayová, Dufková.

HC Veselí n. M.: Nejezchlebová, Stojarová, Lekešová – Varjassiová 1, Vysloužilová 3, Jandásková 6, Lukšíková, Slováková 2/2, Vinklárková, Šustková 4/1, Gajdošíková 2, Vargová 6/3, Štetáková.

Další výsledky 7. kola: Písek – Partizánske 21:20 (13:11), Most – Slavia Praha 25:26 (12:14), Šaľa – Poruba 31:26 (16:14), Olomouc – Prešov 30:19 (16:13), ŠKP Bratislava – Michalovce 16:39.

Autor: Libor Kopl, Hodonínský deník