SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
22.05.2016

Veselí prohrálo i v Olomouci. V letošní sezoně skončilo mezi českými kluby šesté

Mají to za sebou. Házenkářky Veselí nad Moravou zakončily letošní sezonu porážkou v Olomouci 22:30 a mezi českými kluby skončily v nejvyšší soutěži šesté.

Házenkářky Veselí nad Moravou zakončily sezonu porážkou v Olomouci 22:30. V českém play off byly šesté. Autor: Zdeněk Hynek

Hostující trenér Slavomír Varga byl rád, že splnil záchranářskou misi a pro Veselí zachránil interligu. Poslední výsledky jihomoravského týmu ale značně ovlivnily absence opor. Slovácký celek odehrál závěrečné duely s torzem a téměř bez střídání. „Věřím, že taková sezona se již nebude opakovat. Je zázrak, že jsme se v takové sestavě zachránili," prohlásil slovenský kouč Varga, který šesté místo stejně jako hráčky i funkcionáři samozřejmě bral.

„Vyšší ambice tým neměl," připomněl Varga, který v rozjetém ročníku nahradil Radima Pernického.

Výkony družstva šly pod vedením slovenského trenéra nahoru, rozsáhlá marodka ale plány na postup do play off zhatila. Záchranu přinesly duely s Plzní, zápasy s Olomoucí se odehrály spíše z povinnosti. „Jsme rádi, že máme soutěž za sebou. Už přemýšlíme, jak kádr doplnit pro příští sezonu," řekl Varga.

Ten moc dobře ví, že družstvo potřebuje posílit a především rozšířit. Zacelit díru po kapitánce Zelinkové, Viniatynské a dalších hráčkách ovšem bude nesmírně složité. Navíc Veselí po třech letech opouští Slovenka Varjassiová, zájem je i o další panenky. „V tomto složení, v jakém jsme odehráli poslední duely s Olomouci, těžko můžeme pomýšlet na lepší výsledky," ví Varga.

„Utkání jsme absolvovali s pěti použitelnými hráčkami," přidal.

Házenkářky Olomouc vstupovaly do druhého duelu o páté místo s venkovním vítězstvím 32:29. S jihomoravským soupeřem si Zora dokázala poradit na domácí půdě ještě výraznějším rozdílem a celá série měla pro Hanačky rychlý a úspěšný konec.

Přesto tým v interlize pomýšlel na lepší umístění.„Potvrdili jsme, že patříme mezi lepší česká mužstva. Ale jsme zklamaní, že jsme neuspěli v jednom zápase v Písku a ty dva body nám pak chyběly, abychom se dostali do nejlepší čtyřky. Spokojenost by byla větší," uvažoval kouč olomouckého celku Jan Bělka, kterého však potěšil alespoň zvládnutý závěr a série s Pískem a s Veselím.

„Hodnotím to pozitivně, odehráli jsme to ve čtyřech vítězných zápasech. Smutné na tom je, že kdybychom obě ta družstva porazili v sezoně, tak hrajeme asi o jiný flek," zamrzelo lodivoda hanáckého celku.

Poslední souboj o umístění si jeho svěřenky skutečně příliš nekomplikovaly. Veselí dorazilo do Olomouce v oslabené sestavě, přesto hrálo s domácími dvacet minut vyrovnanou partii. Dalších sedm minut před přestávkou se ale výrazně lépe povedlo Zoře a do druhé půle už veselské panenky vstupovaly s mankem pěti gólů.

Po přestávce hostující hráčky přece jen zápas trochu zdramatizovaly, ve 44. minutě ztrácely jen dvě branky. Hanačky však další úsek zvládly v poměru 5:0 a o jejich vítězství bylo rozhodnuto. „Chvilku tam bylo trošku podcenění, ale pak jsme zase zabrali. Zase jsme nedali spoustu vyložených šancí. Ale i tak jsme to v klidu dohráli, měli jsme to pod kontrolou," pronesl kouč Bělka, který by měl na lavičce Olomouce pokračovat ještě jednu sezonu.

V kádru Zory sbíraly zkušenosti také mladé hráčky. I s jejich pomocí byla obranná činnost týmu podle Bělky na solidní úrovni. Větší problém viděl hanácký kouč v ofenzivní fázi hry. „Ve druhé části sezony jsme propadli v útoku. I poslední zápas toho byl dokladem. Šance jsme měli, ale proměňování nás trápilo. I když holky mají nastříhaná videa brankářek a tréninková morálka je dobrá, tak je tam něco špatně. To ještě musíme analyzovat," řekl k dalším trenérským plánům Jan Bělka.

DHK Zora Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 30:22 (17:12), konečný stav série: 2:0

Nejvíce branek: Růžičková 6/3, Gebre Selassie 4, Kapsová 3 – Vinklárková 6, Olšovská 5/2, Varjassiová 4/3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5. Vyloučení: 1:0. Diváci: 160

Autor: Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem