22.04.2017

Veselanky zakončily letošní ročník Interligy výhrou nad Zlínem

Posledním kolem skončil letošní ročník Interligy házenkářek, v němž naše ženy porazily v derby Zlín. Výhra jim ale nestačila na posun v tabulce, kde zůstaly na 10. místě, přestože se bodově dotáhly jak na Zlín, tak i na Partizánske, neboť rozhodovaly vzájemné zápasy (na našich stránkách najdete Veselí nad 8. místě, což je chyba, ale program, který tabulku generuje, bohužel neumí započítávat vzájemné zápasy, počítá pouze celkové skóre). Oba dnešní soupeři budou ještě spolu hrát v zápasech play – out společně s Pískem. Rozlosování další části bohužel nemáme ještě k dispozici.

SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín 20:18 (8:11)

Veselankám vůbec nevyšel vstup do utkání, když se jim nedařila hra na postavenou obranu, což Zlín využíval k trestání z rychlých protiútoků. Výsledkem bylo, že ve 12. minutě svítilo na tabuli hrozivé skóre 1:5, a to jedinou branku vstřelila Jasmínka Vargová ještě ze sedmimetrového hodu. Do přestávky se z domácích dokázala prosazovat jen Jana Šustková, bohužel byla příliš osamocena. To se odrazilo i na poločasovém skóre, které Zlín vyhrál o 3 góly. Po změně stran viděli diváci úplně jiné Veselí. Domácí celek se hlavně Dášou Lukšíkovou tlačil do brankoviště a vybojoval si sérii sedmimetrových hodů a několik vyloučení hráček Zlína. Vedlo to ale jen ke snížení rozdílu z 8:11 na 12:14. K rozhodujícímu obratu došlo až mezi 46. a 53. minutou, kdy Veselí vyhrálo tento úsek 4:0 a otočilo stav z 13:15 na 17:15. Ve zbývající části zápasu viděli diváci tvrdou házenou, která musela hráčky obou týmů bolet. Veselanky si už výhru pohlídaly a zůstaly tak 4. zápas v řadě neporaženy (porazily Prešov, Slavii, remizovaly s Porubou a nyní remizovaly se Zlínem).

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Začali jsme v obraně i útoku hodně špatně. Ztráceli jsme balóny a Zlín se díky tomu dostával do rychlých útoků. Byli jsme hodně statičtí, Zlín byl aktivní. Ve druhé půli jsme začali hrát hru, kterou jsme chtěli od začátku zápasu. Dostali jsme Zlín pod tlak, dostal se do pasivity. Pochválím hráčky za bojovnost, přestože tam bylo hodně chyb.

Lenka Černá (asistentka trenéra HC Zlín): Viděli jsme dramatický zápas, typické derby. Naštěstí naše dnešní prohra už nic neřešila. Propadli jsme ve hře spojek, i když se nám dařili rychlé útoky. V play – out to bude asi jiné, pojede se opět od nuly.

Veselí: Lekešová, Vašulková -  Kosinková 1, Šustková 7, Lukšíková, Slováková, Novotná 5/4, Soldánová 2, Vinklárková 2, Pastorková 1, Vargová 1/1, Krokavecová 1, Olšovská.

Střelkyně Zlína: Birkušová 5, Kolářová 4, Sobieská 3/2, Drotárová 2, Gärtnerová 2, Nygrýnová 1, Hradilová 1.

Sedmičky: 8/5:2/2
Vyloučení: 1:5
Rozhodčí: Deml, Dvořáček