26.01.2019

Veselanky vyhrály letos i počtvrté, vítězství ale hodně bolelo

Měla to být podle papírových předpokladů jednoznačná záležitost. Diváci ale nakonec viděli drama od první minuty až do samého závěru utkání. Veselanky se totiž nechaly rozhodit hrou soupeře a nemohly se dostat do svého obvyklého tempa.

SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov 26:23 (14:13)

Prešov vyrukoval do zápasu s velmi agresivní vysunutou obranou 1:5 s důrazem na domácí rozehrávačku Klaudii Michnovou. Tato taktika jim přinesla nečekané ovoce v podobě tříbrankového vedení. Kouč Veselí si vzal oddechový čas, promíchal sestavu a Veselí začalo vývoj postupně otáčet. O branky ale muselo urputně bojovat. Před brankovištěm soupeře to totiž vypadalo, jak na soutěži O největší modřinu. Urputně se bojovalo o každý centimetr prostoru a hráčky to tam muselo opravdu hodně bolet. Do šaten pak odcházely Panenky s těsným jednobrankovým vedením.

Po změně stran přidaly naše hráčky rychle dvě branky a odskočily na 16:13. Houževnatě hrající hostující celek se ale dokázal dotáhnout na jednobrankový rozdíl (20:19). Na vině bylo kromě neproměňování šancí hlavně to, že náš celek úplně přestal střílet na branku soupeře z dálky. Všechny své akce zakončoval až z brankoviště, a tam se až na výjimky dokázala prosazovat jen dvojice: Michnová – Pastorková.

Sedm minut před koncem se mohlo zdát, že Veselanky přece jen získaly rozhodující náskok, když vedly 24:20, jenže… O čtyři minuty později bylo skóre 24:23. Za tohoto stavu vzala na sebe zodpovědnost nejlepší hráčka na hřišti Kristina Pastorková, která dvěma brankami zajistila domácím klid.

Ivo Sádlo (asistent trenéra SHK Veselí nad Moravou): Za dnešní pozitivum považujeme jen vítězství. Zaskočila nás agresivní obrana soupeře. Vůbec jsme se nemohli dostat do zápasu. Zklamali jsme na všech postech. Dnes jsme nepředvedli hru, jakou v předchozích utkáních.

Maroš Vikartovský (trenér ŠŠK Prešov): Soupeře jsme zaskočili agresivní obranou. Měl s ní velké problémy. Hráčky dnes můžu za výkon jedině pochválit, byť to na body nestačilo. Soupeři gratuluji k vítězství.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Novotná 4, Lukšíková 1,Valovičová 1, Divílková, Michnová 8/1, Kutálková 1, Pastorková 5, Veselková 1, Žitňanová, Kubáčková 1/1, Boorová 4.

Nejvíce branek Prešova: Popovcová 8/4, Klučková 6, Vencuríková 3.
Rozhodčí: Kichner, Mohyla.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4.
Vyloučení: 0:7 (ČK po 3. vyloučení Klučková)