SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
03.09.2016

Veselanky vstoupily do Interligy vítězně

Házenkářky SHK Veselí nad Moravou vstoupily dnes odpoledne do nového ročníku mezinárodní soutěže žen WHIL vítězstvím nad Bratislavou. V domácím dresu nastoupila k potěše diváků Mária Olšovská, o které se dlouho spekulovalo, že bude hrát letos v dresu Michalovců. Utkání začaly oba týmy útočnou hrou, čehož výsledkem byla rychlá změna skóre. Přibližně po deseti minutách se dění na hřišti zklidnilo a navrch mělo domácí Veselí, které si do poločasu vypracovalo osmibrankový náskok. Po změně stran si Veselí v poklidu hlídalo náskok a utkání dovedlo k zisku prvních dvou bodů. 

Veselí nad Moravou – Bratislava 31:23 (18:10)
Veselí: Lekešová, Vašulková, Nejezchlebová – Olšovská 6, Kosinková 1, Novotná 4, Kalivodová 1, Lukšíková, Slováková, Vinklárková 3, Šustková 7, Pastorková 5/2, Vargová 4, Soldánová, Balážová.
Bratislava: Porubská, Majerská – Szabó 1, Marčeková 4, Michelová 2, Bednárová, Záhumenská, Trúnková 6/3, Valovičová 5/2, Schwarzová 2, Kubáňová, Šarišská 1, Vaninová 2.

Sedmičky: 2/2:6/5
Vyloučení: 4 - 0.
Rozhodčí: Králíček, Letev
Diváků: 250

Slavomír Varga (trenér Veselí): Byli jsme na zápas dobře připraveni, nicméně i tak jej z naší strany provázela nervozita typická pro duel 1. kola. Začali jsem velmi dobře v útoku, ale v obraně to bylo špatné. Po změně obranného systému jsme si vytvořili bezpečný náskok. Ve druhém poločase jsem prostřídal sestavu, což narušilo taktickou disciplínu. Celkově jsem za vítězství rád, byly tam dobré momenty, ale odhalilo nám to i věci, na kterých ještě musíme zapracovat.

Peter Hložek (trenér Bratislava): Věkový průměr našeho týmu je devatenáct roků. Díky tomu jsme zaplatili mládežnickou daň velkým množstvím technických chyb, čehož zkušenější Veselí dokázalo využít. Se druhou půli jsem spokojen, protože jsme ji dokázali remizovat. Stejně tak jsem spokojen s konečným výsledkem.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem