29.10.2014

Veselanky postoupily do čtvrtfinále Českého poháru

Házenkářky Veselí nad Moravou bez větších problémů zvládly nástrahy pohárového utkání v Otrokovicích, kde nad účastníkem první ligy zvítězily rozdílem deseti branek a po výsledku 33:23 s přehledem postoupily do čtvrtfinále Českého poháru.

Svěřenkyně trenéra Ľuboše Hudáka, kterému v poháru scházely pivotka Štetáková a křídelnice Vysloužilová, o svém zaslouženém vítězství rozhodl už v prvním poločase, kdy si vytvořil čtyřbrankový náskok. „Byl to spíše tréninkový zápas. Otrokovice ukázaly svoji kvalitu. Na druhé straně my jsme ale byly lepší a zaslouženě zvítězily. Postup nás těší, protože v poháru chceme dojít co nejdál,“ uvedla veselská kapitánka Klára Jandásková.

Úvod střetnutí byl vyrovnaný, ale Veselanky postupem času zpřesnily hru a po čtvrtině hrací doby vedly už o čtyři góly. Ve dvacáté minutě to bylo už 9:2 a v bezpečné vzdálenosti od soupeřek se držely až do konce poločasu.

Střelecky se na Zlínsku dařilo především slovenské spojce Jasmínce Vargové. Slovenská kanonýrka nastřílela soupeři osm branek.

Český pohár žen, 3. kolo TJ Jiskra Otrokovice - HC Veselí nad Moravou 23:33 (13:17)

Nejvíce branek: Dolečková 8, Ličmanová a Nevařilová 3 – Vargová 8/1, Gajdošíková 6, Jandásková 5.
Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
Vyloučení: 2/3. Branky ze sedmimetrových hodů: 2/3.
Diváci: 96.

HC Veselí n. M.: Nejezchlebová, Stojarová, Lekešová – Varjassiová 3, Jandásková 5, Lukšíková 1, Slováková 4/1, Vinklárková 2, Šustková 4/1, Gajdošíková 6, Vargová 8/1.

Autor: Libor Kopl, Hodonínský deník