SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.12.2016

Trenér Hudák: Chceme hrát házenou, která se bude divákům líbit

Jeho odchod do Mostu loni v lednu vyvolal ve veselském klubu velký poprask. Odchod oblíbeného kouče Ĺuboše Hudáka představitele interligového celku pořádně nadzvedl, některé házenkářky dokonce rozplakal. Po necelých dvou letech se však známý trenér vrátil zpět na Slovácko. Sedmačtyřicetiletý rodák z Detvy, který jako hráč startoval na olympijských hrách v Barceloně i na mistrovství světa ve Švédsku, v reprezentační přestávce vystřídal slovenského kolegu Slavomíra Vargu, jenž vedení klubu požádal o předčasné ukončení smlouvy.

 

Slovenský trenér Ľuboš Hudák (na snímku) se na střídačku interligových házenkářek Veselí nad Moravou postavil po necelých dvou letech. Foto: DENÍK/Libor Kopl

Hudák se oklikou přes mládežnická družstva Iuventy Michalovce znovu podívá do nejvyšší ženské soutěže. „Výhodou je, že většinu hráček znám a do klubu přicházím v době, kdy máme čas připravit se na jarní část," říká trenér, který od vedení veselského klubu nemá stanovený žádný konkrétní úkol.

Svoji obnovenou premiéru na lavičce mladého týmu si odbyl ve středu proti Porubě. I když panenky ještě deset vteřin před koncem pohárového utkání vedly nad Porubou o 28:27, nakonec moravskému rivalovi podlehly po sedmimetrových hodech a v soutěži skončily.

Co chybělo k tomu, aby byl návrat na veselskou lavičku vítězný?

Každý v hale viděl, že nám k vítězství moc nechybělo. Celý zápas jsme s Porubou drželi krok. Úvod byl z naší strany trochu nervózní a dělali jsme zbytečné chyby. V útoku jsme hráli dost netakticky. Postupem času jsme se ovšem zlepšili. S holkami jsme si řekli, co chceme hrát. Hra nám začala vycházet, probudily se nám střelkyně. Navíc se rozchytala vynikající gólmanka Vašulková. I obrana nám až na pár chyb dobře fungovala.

V rozhodujících chvílích vás však zradila koncovka. Neproměnili jste tři sedmičky z pěti, což je dost. Souhlasíte?

Určitě. V rozstřelu jde o všechno. Není to běžná sedmička, která se hází v zápase. Na děvčatech se možná projevila nervozita. Asi nám při zakončení chybělo více klidu. Tři neproměněné sedmičky z pěti je hodně. S tím se žádný rozstřel vyhrát nedá.

Na druhé straně se určitě dá na výkonu proti Porubě ve druhé polovině sezony stavět. Vidíte to stejně?

Samozřejmě. Do Veselí jsem se vrátil skoro po dvou letech. Moc času na přípravu nebylo. Ještě nás čeká spousta práce. Budeme se však snažit na odvety připravit co nejlépe.

Jak se vůbec zrodil váš návrat na Slovácko?

Jako u mě bývá zvykem, zase to bylo dost rychlé a hektické (úsměv). V Michalovcích jsem po dohodě ukončil své působení a vzápětí se mi ozvalo Veselí. Domluvili jsme se za dva dny.

Vedení klubu na vás s postupem do play off nijak netlačí. Co chcete s týmem dokázat?

Ambice jsou stejné jako před dvěma lety. Chceme hlavně hrát házenou, která se bude divákům líbit a další fanoušky přitáhne do haly. Pokud se nám bude dařit, získáme nějaké body, můžeme se porvat o co nejlepší umístění v tabulce.

Autor: Libor Kopl

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem