SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
15.05.2018

Teď jde o všechno, Panenky se pokusí v pátek srovnat stav série o bronz na 1:1

Před více než osmi měsíci začínaly házenkářky SHK Veselí nad Moravou interligovou sezónu domácím zápasem s Trenčínem. Na domácí palubovce se s ní i rozloučí. Otázkou ovšem zůstává, zda budou fanoušci ve Veselí svědky jednoho, nebo dvou zápasů o konečné třetí místo. Jisté je, že pokud chtějí Panenky bronzové medaile, musí Olomouc bezpodmínečně dvakrát porazit.

Veselanky měly k vedení na zápasy 1:0 v Olomouci velmi blízko. V prvním poločase už vedly sedmibrankovým rozdílem. „V šatně jsem hráčky upozorňoval, že potřebujeme v prvních 15 minutách druhé půle zabrat a udržet si herní pohodu z první půle, byli jsme ale nedůrazní v koncovce, a to se nám vymstilo,“ připomněl první boj o 3. místo trenér SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Na tým totiž poté padla nervozita, která byla příčinou chyb. „Dostávali jsme góly do prázdné branky, což se nám v celé sezóně nestávalo. Kamenem úrazu ale byly neproměněné šance, stálo nás to vítězství,“ upozornil kouč slováckého celku.

V pátek od 18 hodin je na pořadu druhé utkání o bronz a Veselí má velkou motivaci stav srovnat na 1:1. „Budeme nyní pod tlakem, protože prohráváme 0:1. Navíc Olomouc udělá určitě všechno pro to, aby u nás sérii ukončila již v pátek. My ale v domácím prostředí prohrát nechceme. Doufám, že se dobře připravíme a stav srovnáme,“ zdůraznil Hudák.

Jestliže by se Veselankám v pátek podařilo uspět, rozhodne se v sobotu opět ve Veselí nad Moravou. Zápas by se hrál od 17 hodin. Oba celky by se tak utkaly v rozmezí necelých 24 hodin dvakrát. „V utkáních play – off proti pražské Slavii jsme si vyzkoušeli hrát dva zápasy ve dvou dnech a hráli jsme přitom relativně dobře. Je ale konec sezóny a síly ubývají, je proto těžké říct, kdo jich má víc, jestli my, nebo Olomouc,“ dodal trenér veselských Panenek.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem