SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
10.02.2019

Tak se bojuje o play – off, Panenky jasně přehrály Olomouc!

Tahle výhra může mít v konečném zúčtování cenu zlata. Veselanky dnes získaly důležité body s Olomoucí a sedm kol před koncem MOL ligy si vytvořily slibnou pozici pro postup do play – off. Potěšující byl hlavně způsob, jakým Veselanky k výhře dospěly – zřejmě dosud nejlepším výkonem v letošním roce.

SHK Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc 26:20 (10:7)

Panenky měly špatný vstup do utkání, když v 9. minutě prohrávaly 1:4. Paradoxně je ale nastartovala hra v oslabení, když byla vyloučena Kristina Pastorková. Naše hráčky oslabení vyhrály 1:0 a zahájily velký obrat. V 19. minutě, tedy o 10 minut později, byl už stav 7:4! Vedla k tomu poctivá hra obraně a za ní skvěle chytající Simona Lekešová. Olomouc sice poté snížila, ale stejný, tedy tříbrankový rozdíl byl na světelné tabuli i po odchodu obou týmů do šaten.
Ve druhé půli se sice nejdřív prosadily Hanačky, ale Panenky měly do druhé půle výrazně lepší vstup, než do prvního poločasu. Pokračovaly ve vysokém tempu a ve 46. minutě měly už osmibrankový náskok (19:11). O pět minut později vedlo už Veselí desetibrankovým rozdílem (23:13), čehož kouč Hudák využil k prostřídání sestavy. V závěru dokázal hostující celek už jen korigovat.

Jan Hegar, trenér DHK Zora Olomouc: „Začali jsme rozestavením 1-2-3, což nám zpočátku vycházelo. Pak jsme ale nastřelili několik tyček a spojky ztratily odvahu. Soupeř toho využil a trestal nás. Pokud dáme za poločas 7 branek, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Korigovat stav jsme začali až poté, co domácí celek prostřídal sestavu.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Opět nám nevyšel vstup do zápasu. Pomohlo ale prostřídání. Obrana šlapala solidně a dobře zachytala Lekešová. Potěšilo mne, že se nám konečně několikrát podařily rychlé útoky, pak už se nám hrálo lépe.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Kučerová 5/2, Novotná 4, Lukšíková, Valovičová, Divílková, Michnová 2, Kutálková, Pastorková 5, Veselková 3, Žitňanová 1, Kubáčková 2, Boorová 4.

Nejvíce branek Olomouce: Gajdošíková 4, Kašpárková 3, Salčáková 3, Patrnčiaková 3/1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
Sedmimetrové hody: 2/2:1/1.
Vyloučení: 4:3.
Diváků: 250.

Fotky z utkání jsou tady: https://uloz.to/!DF1rk6jlQHt8/web-zip

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem