SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
03.03.2018

Šustková jako Copperfield, našla skulinu v neprůstřelné zdi a zajistila Panenkám bod

Naše házenkářky se po více než měsíční pauze představily před domácími diváky a bylo na nich od počátku znát, že chtějí zastavit sérii únorových porážek.

SHK Veselí nad Moravou - DHC Slavia Praha 22:22 (12:12)

Veselanky začaly velmi aktivně a v 9. minutě měly tříbrankový (6:3) a v 18. minutě už pětibrankový náskok (10:5). Pak měly ale několikrát smůlu, když v rozmezí 5 minut trefily třikrát tyč a Slavie trestala z rychlých protiútoků. Ve 24. minutě bylo srovnáno (10:10) a vyrovnaně skončil i poločas.
Ve druhé půli šla do vedení Slavie (43. min. 15:18), ale Panenky se nevzdávaly a vývoj opět otočily ve svůj prospěch (54. min. 21:20). V samotném závěru měly blíže ke dvěma bodům hráčky Slavie, ale Jana Šustková dokázala už po skončení zápasu z devítimetrového hodu srovnat skóre na 22:22, čímž vyvolala euforii nadšení. Přestože by oba týmy byly raději za zisk dvou bodů, remíza byla vzhledem k průběhu celého utkání asi spravedlivá. Litovat rozhodně nemohli ani diváci, kteří viděli rychlou a dynamickou házenou okořeněnou vynikajícími individuálními výkony hráček obou týmů. Vyzdvihnout je třeba také brankářky Lekešovou (Veselí) a Kudláčkovou (Slavia).

František Štika (trenér Slavie Praha): O výsledek jsme se připravili špatnou střelbou. Holky nedaly 4 trháky. Jinak zápas splnil parametry MOL ligy. Diváci viděli kvalitní házenou.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): V úvodu se nám podařilo odskočit. Neproměnili jsme ale pak mnoho vyložených šancí. Potvrdilo se, že je nutné bojovat až do posledních sekund. Dnes to platilo dvojnásob.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 3/1, Zemčíková, Novotná 4/2, Lukšíková, Vinklárková 2, Šustková 6, Valovičová, Klimešová K., Klimešová A., Divílková, Kutálková 1, Veselková 6/2.

Nejlepší střelkyně Slavie: Šetelíková 7, Galušková 4/2, Chlupová 3, Kvášová 3, Míšová 3.

Sedmičky: 5:5/3:2.
Vyloučení: 2:3
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
320 diváků.

Fotky z utkání ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!1tE5FFnOxRCg/vyber-zip

Televizní přenos tentokrát nemohl být vysílán kvůli poruše v internetovém spojení. Nemělo dostatečnou kapacitu na to, aby dokázalo přenášet živě vysílání. Na odstranění problému se bude pracovat a věříme, že příští domácí přenos již bude odvysílán v pořádku. Zápas se Slavií Praha bude na TV Com dodatečně nahrán ze záznamu, ovšem s tím, že na něm nebudou uloženy údaje o průběžném čase, skóre a střelkyních, neboť ty jsou spojeny výhradně s živým přenosem a nelze je dodatečně k zápasu dokompletovat. Děkujeme za pochopení.

Hlavní patneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Patneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální patneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem