SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
08.09.2020

Starší žačky vybojovaly bronzový pohár

Kvalitní herní přípravu mají za sebou starší žačky SHK Veselí nad Moravou, které se o víkendu představily na turnaji ve Velké nad Veličkou. Tým, který byl po konci minulé sezóny významně oslaben odchodem čtyř hráček (Kočišová, Hadašová, Tinková a Navrátilová), doplnilo několik děvčat ze Strážnice a hned ukázal svou sílu. Z Velké odvezl pohár za třetí místo a možná mohl být dokonce i stříbrný.

Veselanky nastoupily do úvodního utkání proti domácímu týmu a diváci se při něm rozhodně nenudili. Nakonec se z jednobrankového vítězství 13:12 těšily naše hráčky.  V dalším zápase čekal na Veselanky o poznání snazší soupeř z Hodonína, s nímž si naše házenkářky připsaly do tabulky další dva body po vítězství 11:8. Následoval duel proti Ivančicím, které byly nad síly našeho týmu – 9:13. V předposledním utkání si naše hráčky připsaly vysokou výhru na Zlínem B 15:7 a tak před posledním zápasem celého turnaje bylo jasné, že vítěz duelu Veselí – Zlín A získá druhé a poražený celek třetí místo. Našim hráčkám tento vývoj zpočátku doslova svázal ruce. Měly velmi špatný vstup do utkání, když po pár minutách prohrávaly 1:5. Pak si ale uvědomily, že s tímto způsobem hry nemají žádnou šanci a začaly bojovat jako pravé lvice. V poločase ještě prohrávaly 4:8, ale pak se děly věci. Ve druhé půli srovnaly na 9:9 a dokonce šly i do vedení na 10:9. Jenže, když se lámal chleba, bolestivě se zranila do té doby velmi agilní Madajová, která pak v závěru zápasu týmu moc scházela. Zlín otočil skóre a díky jednobrankové výhře 12:13 získal stříbrný pohár on.

Výsledky Veselí nad Moravou – Velká nad Veličkou 13:12, - Hodonín 11:8, - Ivančice 9:13, - Zlín B 15:7, - Zlín A 12:13.

Konečné pořadí:
1. Ivančice, 2. Zlín A, 3. Veselí nad Moravou, 4. Velká nad Veličkou, 5. Hodonín, 6. Zlín B.

Nejlepší střelkyně turnaje: Beáta Jochová (SHK Veselí nad Moravou) 33 branek.

Sestava a branky Veselí: Marková L. – Zdeňková 11, Marková T. 1, Jochová 33/9, Madajová 5, Stanislavová, Katzerová, Gajdová 6, Hořáková 3, Cáhlíková, Klvačová 2.

Fotky z utkání najdete zde.

Hlavní partneři

Omina sport
VEOS
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Select
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem