SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
20.05.2019

Starší žačky přivezly z ITS Cupu sedmé místo

Prodloužený víkend na mezinárodním turnaji ITS Cup v nedalekých Kunovicích absolvovaly starší žačky SHK Veselí nad Moravou. V jejich kategorii startovalo 15 týmů, mezi kterými byla i absolutní špička České republiky a Slovenska. Veselanky v těžké konkurenci obsadily konečné 7. místo, když nestačily pouze na 2. a 3. tým absolutního pořadí České republiky, Sokol Písek a Slavii Praha!

Pořadatelé rozdělili 15 týmů do tří skupin po pěti, přičemž do bojů o konečné 1. – 8. místo postupovaly z každé skupiny 2 týmy, které následně doplnily 2 nejlepší týmy ze třetích míst. Veselanky hrály na úvod s domácími Kunovicemi a připsaly si výhru 8:7. Když následně rozstřílely Bohumín 13:7 zdálo se, že postup je velmi blízko. Pak ale situaci ve skupině zamotaly domácí hráčky, které dokázaly Slavii porazit 11:10. Zatímco naše děvčata 3. celku České republiky podlehla 8:14. (viz.: Konečné výsledky Žákovské ligy: http://www.zeny.chf.cz/content.aspx?contentid=30068, pozn. Veselí nad Moravou se do soutěže nepřihlásilo, neboť jeho kádr tvoří z více než poloviny hráčky, které jsou věkem ještě mladší žáčky a hrát tři soutěže v úzkém kádru je nereálné).

V dalším zápase mladé Panenky porazily Velké Meziříčí 12:7 a s bilancí tří výher a jedné prohry měly v tabulce stejný počet bodů, jako Slavie Praha a Kunovice. Jasně to sice stačilo na postup, ale kvůli horší bilanci z trojutkání (Veselí – Slavie – Kunovice) bohužel až jako nejlepší celek ze 3. míst. To značilo, že naše děvčata následně opět čekala pražská Slavia. I na podruhé byl bronzový celek z českého mistrovství lepší. Veselanky tentokrát prohrály 7:13. Značilo to, že budou následně hrát o 5. – 8. místo a los k nim opět nebyl moc milosrdný. Čekal je totiž 2. celek z českého mistrovství Písek (vyřadil ho 4. nejlepší tuzemský celek Zlín). V duelu s Jihočeškami odehrály mladé Veselanky výborný první poločas, pak ale soupeř prokázal své kvality a Veselí prohrálo 8:11.

V boji o konečné 7. – 8. místo čekal na Veselanky opět domácí výběr. Náš celek do utkání nastoupil již bez své kanonýrky Beáty Jochové, která scházela z rodinných důvodů. Úvod zápasu našim děvčatům vůbec nevyšel, když prohrávaly 0:3. Do boje ale daly celé své srdíčko a dokázaly ztrátu vymazat. Zápas s Kunovicemi skončil 6:6 a diváci poprvé na turnaji viděli sedmičkový rozstřel. V první sérii po třech sedmičkách uspěly všechny hráčky, a tak rozhodovalo pravidlo náhlé smrti. Začínaly Kunovice, jenže Kristína Šantavá v naší brance předvedla fantastický zákrok a Veselí mělo šanci rozhodnout. Na značku sedmimetrového hodu se následně postavila Kristýna Bačíková (z partnerské Velké nad Veličkou, která umožnila této hráčce startovat na turnaji za Veselí – moc děkujeme!) a přesnou ránou rozhodla, že Veselí obsadilo konečné 7. místo. Vítězství nakonec putovalo na Slovensko, když ve finále vyhrála Šaľa nad Slavií Praha. Bronzové medaile putovaly do Zlína.

Sestava a branky Veselí na turnaji:

Šantavá K., Kočišová – Zdeňková 10, Kopecká 3, Tinková 12, Janoušková 6, Jochová 11, Bačíková 10, Hadašová 1, Madajová, Navrátilová, Šantavá T. 9.

Pár fotek z turnaje najdete tady: https://uloz.to/!oZqGLE08cZ8K/vyber-zip

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem