13.11.2016

Starší dorostenky se rozjely, vyhrály v Olomouci. Radovaly se i mladší žačky

Družstvo starších dorostenek SHK Veselí nad Moravou se rozjelo do nejvyšších obrátek. Potřetí v řadě dokázalo odcházet z utkání s plným bodovým ziskem. Tentokrát si poradilo s nebezpečnou Olomoucí 29:23, i když v poločase mělo na soupeře jednobrankovou ztrátu. Střelecky zazářila Barbora Grabcová, autorka 15 branek!
Jak viděl utkání trenér Miroslav Slovák? "V neděli jsme odehráli další kolo staršího dorostu proti těžkému soupeři DHK Zora Olomouc. Zápas měl slušnou úroveň a díky podpoře diváků i atmosféru. V prvním poločase jsme po většinu času dotahovali mírný náskok soupeře, protože se nám nedařilo využívat i ty největší šance, proto jsme v poločase prohrávali o branku. Hráli jsme kolektivní a kombinační hru a v průběhu druhého poločasu jsme sve šance začali proměňovat. Tým hrál výborně, v obraně podpořen výkonem golmanky J.Vašulkove, jinak si každý plnil své povinnosti, výborně a střelecky vynikly Bára Grabcová a Melichárková, také dvojčata Klimešovi hrály výborně, ale to jde říct o všech hráčkách, které se na hře podílely a díky skvělé obraně a brankařce jsme se mohli prosadit z rychlých protiútoků. Je to kolektivní sport podpořen individuálními výkony a jedno bez druhého nemůže fungovat. Obrovská pochvala týmu za výkon a výsledek 29:23, jsem na vás hrdý. Doufám že stejný výkon podáme í ve Zlíně.

Desetibrankové vítězství 18:8 si v Měníně připsaly mladší žačky našeho klubu. Výsledek se jim ale nezapočítává do tabulky, neboť soupeř hraje mimo soutěž.

SHK Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc 29:23 (12:13)
Veselí: Žáková, Vašulková – Rybníkařová, Kutrová, Červenková, Palčíková, Melichárková 6, Janoušková, Větříšková 1, Klimešová A. 4, Klimešová K. 3, Grabcová 15/1, Tinková, Nekardová.

Branky ze sedmiček: 1:5, vyloučení: 4:2, rozhodčí: Jurečka, Matuška.