SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
03.03.2017

Soldánová k postupovým šancím Veselí: Máme dobrý kádr, doplácíme na mládí a nezkušenost!

Veselí nad Moravou vybojovalo jasnou výhru v devatenáctém interligovém kola a z Písku odvezlo další dva důležité body. Mladý tým vedený slovenským trenérem Hudákem kolo od kola nabírá dech a mohl by ještě zamotat postupovými místy play off. „Pokud se uzdraví naše velká opora Jana Šustková a začneme si více věřit, věřím, že ještě nějaké body posbíráme,“ říká sebevědomě juniorská reprezentantka hájící barvy Veselí nad Moravou Nikol Soldánová.

 


Máte za sebou vítězný zápas s Pískem. Trenér Hudák ho však okomentoval slovy: „Bohužel stále naše hra vypadá, jako kdybychom měli zataženou ruční brzdu." Kde je podle vás ta chyba?

Je asi všeobecně známo, že jsme velmi mladý tým a nemáme tolik zkušeností. Je fakt, že špatný kádr určitě nemáme, máme kvalitní hráčky, ale doplácíme na mládí a nezkušenost.


Tento týden máte volno, protože Poruba odjíždí ke čtvrtfinále Challenge Cupu. Přesto ale, co vás v odloženém zápase 20. kola s Porubou čeká?

Bezesporu to bude těžký zápas, ale už v Českém poháru jsme ukázali, že se s nimi můžeme srovnávat, a i když jsou o pět příček před námi, můžeme bodovat. Na zápas se pečlivě připravíme, věřím ve výhodu domácího hřiště, budeme chtít, aby body zůstaly doma.

Ještě než proběhne dohrávka 20. kola, zavítáte na půdu mistrovského Mostu. Jaké šance vidíte v tomto zápase? Na co bude třeba si dávat pozor?

V Mostě si musíme pohlídat jejich rychlé útoky, v obraně musíme být důrazné a přistupovat ke střelkyním, nesmíme nechat prostor pro pivota. Most je kvalitní a zkušený tým, všechny hráčky jsou dobré a nedá se tak zaměřit pouze na jednu hráčku, která by tvořila hru. Přes všechny tyto jejich velké plusy s nimi můžeme uhrát dobrý výsledek.


V této sezóně máte osmnáct ostrých startů, z nichž jste si na své konto připsala 25 branek. Jste spokojena se svým dosavadním ligovým výkonem?

Mohlo by to být lepší, mám stále co zlepšovat. Nicméně si myslím, že i přes nějaké nedostatky je můj dosavadní výkon celkem dobrý.

V současné chvíli se s juniorským reprezentačním týmem připravujete na kvalifikaci mistrovství Evropy. Jaké cíle s reprezentací máte?

Ano, to je pravda. Dnes jsem se vrátila z krátkého soustředění, které jsme zakončili výhrou v přípravném zápase nad Slovenskem. Doufám, že se nám takhle bude dařit i na kvalifikaci. Určitě totiž chceme uspět a z kvalifikace na evropský šampionát postoupit.

Kvalifikační turnaj se bude hrát 17. až 19. března v Hodoníně. Máte možnost promluvit k fanouškům, na co je do Hodonína pozvete?

Kvalifikaci by si určitě nikdo neměl nechat ujít. Hodonínska hala je pěkná, je to velmi příjemné prostředí, ve kterém uvidí kvalitní a zajímavé zápasy. Věříme, že nás přijde podpořit co nejvíce lidí, kteří nás poženou k postupu za naším snem.


Do reprezentace jste se dostala nedávno, Jaké jsou pocity, co vám příprava dala?

Krom sbírání nových zkušeností jsem se seznámila s novými lidmi. Je zvláštní, že když proti sobě v přípravě hrajeme, motivuje nás to k větší obraně, ale po zápase se na sebe zase usmíváme a jsme nejlepší „parťačky“.


Od kolika let hrajete házenou?

Házenou hraji asi od osmi let a musím přiznat, že už se pro mě stala životním stylem. Vůbec si nedovedu představit, že bych se nemohla postavit na palubovku a vzít do ruky míč. Je pravdou, že mi házená zabírá většinu mého času, ale to mi vůbec nevadí.

Dokážete si vybavit, co byl váš největší házenkářský zážitek? Prožívají s vámi okamžiky radosti i zklamání vaši nejbližší?

Z házené mám mnoho zážitků a všechny patří mezi nejlepší zážitky mého života. Asi úplně nejde vypíchnout pouze jeden. Strašně ráda vzpomínám na ITS cupy a turnaj ve Vídni, kdy jsem hrála za Kunovice. Úžasné vzpomínky mám také na Prague handball cupy s Veselím v dorostenkách. Samozřejmě i teď ve WHIL jsem toho zažila mnohé a věřím, že ještě není všem dnům konec. Rodiče mě podporují od první chvíle, co jsem se postavila na palubovku. Jsou na každém mém domácím zápase, a když hrajeme někde poblíž, nenechají si to za žádnou cenu ujít. Vždy mi pak řeknou, co jsem mohla udělat lépe a naopak, co bylo dobré. Cením si toho, že nejsou zaslepení, ale že mi jako zpětnou vazbu dají i kritiku.

Co studujete?

Studuji Obchodní akademii v Uherském Hradišti, měla bych ji zakončit maturitou. Vybrala jsem si ji hlavně proto, že mi umožňuje věnovat se plně házené.

Máte kromě házené a školy ještě další koníčky?

Vyložený koníček nemám, ráda si někam zajdu s přáteli. V létě ráda vyrážím na kole a ráda plavu. Vím, není toho moc, ale házená a škola mi zabírá dost času a na to, abych se ještě věnovala dalšímu koníčku, už prostě čas nezbývá.

Házená na klubové i reprezentační úrovni, studium, rodina, přátelé. Kdy relaxujete a jak?

Dělám věci, které mám ráda, a tak moc času na relaxování ani nepotřebuji. Ten, co mám, věnuji nejraději rodině a přátelům.

 

Zdroj: http://www.zeny.chf.cz/content.aspx?contentid=23026

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem