13.02.2016

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 22:28 (9:14)

Šestibrankovou výhru si domů vezou házenkářky Veselí nad Moravou z Písku. Moravanky vykročily do zápasu lépe, po čtyřech minutách hry vedly 4:0 a asi čtyřbrankový odstup si pak udržovaly po zbytek poločasu. Na začátku druhé půle pak další čtyřbrankovou šňůrou navýšily Veselanky své vedení už na osm gólů (10:18) a bezpečný odstup si přes veškerou snahu píseckých střelkyň dlouho udržovaly. Ve 47. minutě sice zkorigovala manko na rozdíl pěti branek nejlepší střelkyně Písku Kozáková, další přiblížení domácím už ale Veselí nepovolilo a odvezlo si z Písku dva body za výhru 28:22.

Nejvíce branek: Kozáková 10, Svobodová 4, Kovářová 3 – Vargová 9/2, Šustková 7/1, Vinklárková 5. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 1/0 – 3/3. Vyloučení: 1:2. Diváci: 85.

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: „Mrzí mě, že jsme se připravovali na dobře chytající brankářku Veselí, ale vůbec nic se nezměnilo. Celý týden jsme se na jejich hru chystali. Gratuluji soupeři k zisku dvou bodů.“

Radim Pernický, trenér Veselí nad Moravou: „Jeli jsme do Písku s tím, že to nebude jednoduché utkání, to se potvrdilo. O to mám větší radost ze zisku bodů. Musíme se nadále připravovat na další utkání.“